Yazın Alınması Önerilen Kozmetik Malzemeleri

Yazın gelmesiyle birlikte hem cildimizin,hem saç saçlarımızın kısaca tüm vücudumuzun  daha fazla korunmaya ve dış etmenlere karşı dirençle durmaya ihtiyacı oluyor. Yaz dönemini girmeden önce kısa bir kozmetik alışverişiyle yaza daha hazırlıklı girmek mümkün!

Güneş kremleri

Yazın, deniz ya da havuz kenarında güneşlenmeseniz bile günlük hayatınızda güneş kremini mutlaka kullanmanız cilt sağlığınız açısından son derece önemlidir. Yazın güneş ışınlarının dik açıyla gelmesi özellikle cilimizde lekelenmelere, yanıklara ve buna benzer birçok rahatsızlığa sebebiyet vermektedir. Bu sebeple yazın güneş kremini mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Yazın Alınması Önerilen Kozmetik Malzemeleri

 

Saç bakım ürünleri

Yazın, özellikle yüzmekten çok hoşlanan ve deniz suyuyla haşır neşir olan herkesin saç bakımına daha fazla özen göstermesi gerekir. Deniz suyuyla yıpranan, kuruyan, hatta boyalı saçlarda ekstra yıpranmalara sebep olabiliyor. Bunun önüne geçmek ve saçların kaybettiği nemi geri kazandırmak için saç bakım sütlerinden veya yağlarından bolca faydalanabilirsiniz. Tercihen durulanmayan, deniz-havuz sonrası kullanım için yapılmış ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Yazın Alınması Önerilen Kozmetik Malzemeleri

 

Dudak bakım ürünleri

Uzun yaz günlerinde, sıcak havanın ve güneşin etkisiyle kuruyan, çatlayan ve kimi zaman yaralar açılan dudaklar için nemlendiricliği yüksek balmlar kullanmak, gün içerisinde kuruyan dudaklara takviye şeklinde nemlendiriciler sürmek dudak çatlamalarının önüne geçecektir.

Yazın Alınması Önerilen Kozmetik Malzemeleri

 

Duş ürünleri

Yazın belki de vaktimizin çoğunu duşta geçiriyoruz. Günün yorgunluğu ve sıcak havanın yükünü atarken cildi yormayacak doğal sabunlardan yararlanmak duş keyfinizi iki katına çıkaracaktır. Kimi zaman lavantalı, kimi zaman papatya ya da zeytinyağlı sabunlarla hem harika kokabilir hem de gününüzü ferah geçirebilirsiniz!

Yazın Alınması Önerilen Kozmetik Malzemeleri

 

Vücut yağları

Yazın en güzel tarafı bronzlaşmaktır elbette! Fakat bronzlaşırken kimi zaman fazlaya kaçabilir ya da güneş altında fazla kalmaktan rahatsız hissedebiliriz. Böyle durumlarda kendinizi daha rahat hissetmek için vücut yağlarından faydalanabilirsiniz. Hem kendinize bu yağlarla masaj yaparak rahatlayabilir hem de cildinizi rahatlatmış olabilirsiniz.

Yazın Alınması Önerilen Kozmetik Malzemeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir