Yalnız Yaşamaya Başlayacakların Karşılaşacakları Durumlar

Yeni yeni yalnız yaşamaya başlıyor, kendi evinizi açıyor ya da ailenizin ya da arkadaşlarınızın yanından taşınıyorsanız birkaç durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Biz de bu yazımızda sizin karşınıza çıkacak durumlardan bahsettik.

Kahvaltı

Yalnız yaşamaya başlandıktan sonra en önce kahvaltı alışkanlığından vazgeçiliyor.Yoğun iş ve okul temposunun sabahın erken saatlerinde başlaması da kahvaltı öğününün atlanmasına sebebiyet veriyor. Ama evinizde kolayca hazırlayacağınız bir yumurtalı ekmek bile ilk öğün için hiç fena sayılmaz!

fried-eggs-breakfast-toast-food-50600

Harcamalar

Yalnız yaşamaya başladığınızda tabiki evinize istediklerinizi alacak,keyfini süreceksiniz!Fakat bir yerden sonra ipin ucu kaçırılan harcamalar ay sonuna doğru sıkıntı yaşanmasına sebebiyet verebilir.Bunun için planlı bir bütçe sizin için daha uygun olacaktır.Böylece hem isteklerinizden vazgeçmemiş hem de sıkıntı yaşamamış olacaksınız.

money-card-business-credit-card-50987

Temizlik ve ev düzeni

Yalnız yaşamak demek biraz da evin sevimsiz yüklerinin de sahibi olmak demek.Zamanla toplanıılmayan ev yıkanmayan bulaşıklar günler geçtikçe daha çok büyüyecek ve daha komplike bir hal alacaktır.En iyi çözüm ev düzenini sık aralıklarla da olsa toparlamak ve daha büyük karmaşayla uğraşmamak için biraz efor sarfetmek.

Shining glasses and dishes washed in the dishwasher

Eğlence

Yalnız yaşamaya başladıktan sonra evinizde çeşitli organizasyonlar ve partiler düzenlemek isteyebilirsiniz.Bu en doğal hakkınız! Fakat bu eğlencelerin çok sık aralıklarla ve çok uzun sürmesi sizi hem maddi açıdan hem de zaman yönetimi açısından sıkıntıya sokacaktır.Bu eğlencelerinizi de planlayarak kendinizi zora sokmadan planlamanız mümkün.

pexels-photo

Yemek

Yalnız yaşamak aslında farkında olmadığınız yeteneklerinizi gün yüzüne çıkarmak için de bir fırsat! Evinizde arada sırada dışardan yemek söyleseniz de yemek yapmanın çeşitli tarifler üretmenin verdiği keyfi aldıktan sonra mutfaktan çıkamadığınızı farkedeceksiniz.

kitchen-cutting-board-cooking-bell-pepper

Uyku düzeni

Yalnız yaşamaya başladıktan sonra uzun film geceleri, oyun akşamları gibi sebeplerle uyku düzeni bozulabilir. Ama kendinizi biraz zorladığınızda bu tür kaçamaklardan sonra bile uyku düzeninizi oturtmak çok kolay olacaktır!

pexels-photo-29992

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir