Perdeler Hangi Yöntemle Beyazlatılır?

Tüller zaman içerisinde yıkanmaktan, kullanılmaktan, sigara ve yemek buharından ötürü sararır. Bu sararmayı kimi zaman küçük yağ ve kir lekeleri de takip eder. Bu lekeleri ve sararmaları ortadan kaldırmak klasik çamaşır yıkama yöntemleriyle her zaman çıkmaz. Bu nedenle size perde beyazlatma ile ilgili iki yöntemden bahsedeceğiz;

İlk olarak tüllerinizi makineye yerleştirdiğinizde makinenin kapağını kapatmadan önce iki yemek kaşığı kadar toz şekeri tüllerinizin üzerine dökün. Ardından deterjan gözüne deterjanları koyarak makineyi çalıştırın. Çamaşırlarınızın makineden daha beyaz çıktığını fark edeceksiniz.

İkinci yöntem ise, sirkedir. Bildiğiniz gibi sirke hem yemeklerde hem de temizlik alanında çokça kullanılmakta. Yerleri, duvarları, dolapları rahatlıkla silerek hem temizleyip hem dezenfekte ettiğimiz sirkeyi perdelerin beyazlaması için de kullanabiliriz. Çamaşır makinesine tüllerinizi yerleştirdikten sonra deterjan gözüne bir miktar sirke döküp üzerine deterjan ekleyerek makineyi çalıştırın. Sirkenin perdelerinizi nasıl beyazlattığına şahit olduğunuzda çok şaşıracaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir