Tıraş Sonrası Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

En hızlı ve en pratik epilasyon yöntemlerinden biri olan tıraş, artık kadınlar için de en çok tercih edilen yöntem. Tıraş yaptıktan sonra meydana gelen bazı sorunlar ise kimi zaman can sıkıcı olabiliyor. Tıraş sonrası bacak bakımı bu noktada çok önemli bir yere sahip. Peki, tıraş sonrası bakım nasıl olmalı?

Tıraş Sonrası Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle tıraştan sonra bacağınızda kalan tüm jel ve köpüğü tamamen temizleyin. Ardından yumuşak bir havluyla bacaklarınızı kurulayın. Cildinizle uyumlu bir vücut nemlendircisiyle bacaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Böylece pürüzsüz bacaklarınız daha yumuşak ve bakımlı olacaktır. Tıraş sonrası bacaklarınızda tahriş ve kızarıklık mevcutsa bacaklarınıza soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Buz torbasına bir bez sararak direk cildinize değdirmeden bacaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu, bacaklarınızdaki kızarıklıkları ortadan kaldırmaya yardım edecektir.

Ayrıca, tıraş sonrası bacaklarınızda tahriş yaşamamak için tıraş bıçağınızın çok bıçaklı ve kaliteli olmasına da özen göstermelisiniz. Daha önce deneyimlediğim Gillette venüs embrace tıraş bıçağı hakkındaki deneyimlerimi de tıklayarak okuayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir