Tatil Valizi Hazırlamak

Tatile giderken tatil valiz hazırlamak, doğru eşyaları götürüp ergonomik olarak da sıkıntısız bir tatil yaşamak istiyorsak çok önemlidir. Valiz hazırlarken dikkat edilmesi gerekenlerse;

Tatil Valizi Hazırlamak

Tatilinizin süresine göre bir kıyafet listesi oluşturun

Tatiliniz kısa sürecekse eğer, o süreye uygun daha kısa bir liste oluşturabilirsiniz. Böylece gerekmeyecek ve giyecek fırsatı bulamayacağınız ekstra kıyafetleri, kullanmayacağınız fazla aksesuarları koymayarak daha hafif bir valizle pratik bir valiz hazırlayabilirsiniz.

Tatil Valizi Hazırlamak
Tatil Valizi Hazırlamak

Değerli eşyalarınızı kol çantanızda taşıyın

Valizinize kıyafet, aksesuar ve diğer eşyalarınızı koyabilirsiniz. Fakat telefon, kamera,f otoğraf makinesi gibi kıymetli eşyalarınızı kol çantanıza koymanız hem valize gelebilecek darbelerden dolayı bu eşyalarınızın kırılmasını önler, hem de bu tarz eşyalarınıza kolayca ulaşmanıza imkan sağlar.

clothes-travel-voyage-backpack

Kozmetik ürünlerinizi temel ürünlerden seçin

Özellikle kısa süreli tatillerde, yanınızda taşıyacağınız kozmetik ürünlerini temel birkaç üründen seçerseniz yanınızda çok fazla yük olmadan valizinizi tamamlayabilirsiniz. Aksi takdirde çeşitli kozmetik ürünleri ve kişisel bakım ürünleriyle birlikte ergonomik olarak rahatsız bir şekilde valiz hazırlamış ve yükünüzü arttırmış olacaksınız.

brush-makeup-make-up-brushes

Valizinizde seyahat defteri bulundurun

Tatiliniz boyunca neler yaptığınızı, nerelere seyahat ettiğinizi ya da neler hissettiğinizi not etmek için bir seyahat defteri edinebilirsiniz. Böylece tatilinizi unutulmaz bir anı defterine dönüştürebilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Fotoğraf makinesi ve kameralarınız için yedek pil ve şarj aletleri koyun

Tatillerin olmazsa olmazı fotoğraf makinesi ve kameralardır. Güzel anıları biriktireceğiniz fotoğraflar çekmeye devam edebilmek için herhangi bir olumsuzluğa karşı valizinizde yedek pil ve şarj aletleri bulundurun.

person-beach-holiday-vacation

Yolculuk için hazırlıklı olun

Uçak, araba, vapur gibi taşıtlarla yolculuk yaparak tatile başlayacaksanız ve bu taşıtlara karşı bir rahatsızlığınız varsa (mide bulantısı, araç tutması) kullandığınız ilaçları yanınızda bulundurmayı unutmayın.

pexels-photoigug

 

Bahçe düzenleme önerileri için tıklayın!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir