Sonbaharda Yapılacak Keyifli Aktiviteler

Sonbaharın gelmesiyle birlikte, yaz mevsiminin etkileri giderek azalıyor. Peki, sonbaharda hangi aktiviteleri yapabiliriz…

Doğa yürüyüşleri yapın

Sonbaharın gelmesiyle birlikte çevrenizdeki ormanlık alanlarda sıkı bir yürüyüş yaparak hem formda kalabilir hem de doğayla iç içe kendinize zaman ayırabilirsiniz.

wood-nature-person-walking

Sonbaharın izlerini kaydetmek için fotoğraf çekin

İlgi alanınız fotoğraf çekmekse sonbahardan daha iyi bir mevsim olamaz. Doğanın içerisinde turuncu ve kızıllığın hakim olduğu yaprakların fotoğrafını çekmek, sonbaharda sanatsal anlamda da etkinliğinizi artıracaktır.

pexels-photo

Yağmurun tadını çıkarın

Sonbaharı belki de en hissettiren şey yavaşça yağan sonbahar yağmurudur.Kimi zaman elinizde kahve cam kenarından, kimi zaman bir şemsiyenin altında hissedilen sonbahar yağmuru,bu mevsimde tadı çıkarılacak en güzel şeydir.

pexels-photo-25509

Sonbahar sebze ve meyveleriyle lezzetli tarifler oluşturun

Sonbaharın en lezzetli sebze ve meyveleri sizin dokunuşlarınızla harika tariflerle leziz sofralara dönüşebilir.Belki de kendi adınızı verdiğiniz bir sonbahar yemeği bile oluşturabilirsiniz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Çiçek yetiştirmeye başlayın

Sonbaharda, evde ekip yetiştireceğiniz, sulayıp ilgileneceğiniz bir çiçek olması size sıcak yaz günlerini anımsatacağı gibi yaydığı mis gibi kokuyla gününüze renk katacaktır.

pexels-photo-88647

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir