Sebamed Kompakt Sabun Kullanıcı Yorumları

Cilt temizliğimi gerçekleştirirken en zararsız ve en işlevsel olan ürünleri kullanmayı tercih ediyorum. En son kullandığım ürün ise Sebamed kompakt sabun. Gratis’ten satın aldım ve bu fotoğrafta daha pakedini ilk açtığım halini çekmiştim. Şu an sabunun yarısından fazlasını kullandım.

Sebamed Kompakt Sabun Kullanıcı Yorumları

Öncelikle Sebamed kompakt sabun içeriğinde sabun barındırmıyor. Cildi nazikçe temizlemeyi vaadediyor. Ben hassas ciltler için olanını tercih ettim ve cilt temizleme rutinime ekledim Ürün 5,5 ph değerine sahip ve çok fazla köpürmüyor. Bunun sebebi de bu temizleyicinin içerisinde sabun barındırmaması Ben özellikle sabahları cildimi sebamed komp sabun ile yıkıyorum ve güne harika bir başlangıç yapıyorum.

Cildimin -özellikle t bölgemin- kirden arındığını hissediyorum Özellikle bu ürünü kullandığım günler cildimde bariz bir parlaklık meydana geliyor. Bunun sebebinin de cildimin yeterince temizlenmesi sonucunda ışıldaması olarak tahmin ediyorum. Aynı zamanda ürün sabun içermediği için ürünle yüzümü temizledikten sonra herhangi bir gerilme ya da kuruluk hissi yaşamadım. Genel olarak cilt temizleme ürünlerini kullandıktan sonra nemlendirici de kullandığım için cildimde bugüne dek herhangi bir kuruluk meydana gelmedi. Size de bunu önerebilirim. Böylece yüz temizleme rutininizi nemlenmiş ve çok canlı gözüken bir ciltle sonlandırabilirsiniz.

Ürün küçük gibi gözükse bile oldukça uzun süre gidiyor. Yüz için kullanılan bir sabunun zaten çok kısa bir sürede bitmeyeceğini, satın almadan önce tahmin ediyordum. Tahmin ettiğim gibi de oldu. Ürün sabun şeklinde olduğu için ben küçük temiz bir kap içerisinde muhafaza ederek kirlenmesini önledim. Siz de bu şekilde bir kap temin ederseniz ürün hiçbir şekilde kirlenmeden uzun süre tertemiz kullanabilirsiniz. Ürün benim cildimde herhangi bir olumsuz duruma neden olmadı. Ekstra bir sivilce ya da akneye sebep olmadı. Elbette sizin cilt yapınıza göre değişik sonuçlar ortaya çıkabilir. Ben, cildimi çok güzel temizlemesi, verdiği hissi, cildimi kurutmaması sebebiyle size tavsiye ediyorum.

Daha öce deneyimleyip yorumladığım nivea köpük ve la roche posay yüz temizleme ürünü hakkındaki yorumlarımı okumak için tıklayabilirsiniz! Ayrıca siz de severek kullandığınız cilt ürünlerini benimle paylaşabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir