Sağlıklı Bronzlaşmak İçin

Yazın yaklaşmasıyla birlikte bronzlaşmak için kumsallarda yerimizi almaya başlayacağız. Peki sağlıklı bronzlaşmak nasıl olur? Cevabı yazımızda!

 

Kese-peeling yaptırmak

Yazın, güneşlenmeye başlamadan bir süre önce tüm cildinize kese ya da peeling yaptırabilirsiniz. Böylece cildinizde yer alan tüm ölü hücrelerden cildinizi temizlemiş , böylece yenilenmiş taze ve diri bir cilde sahip olabilirsiniz. Böylece bronzlaşmak sizin için daha kolay olacaktır. Aynı zamanda peelingle birlikte daha parlak bir ciltle yaza başlamanız da cabası!

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin

 

Güneş kremi kullanmak

Güneş kremi kullanmak özellikle güneşlenen ve bronzlaşmak isteyen herkes için son derece önemlidir. Çünkü güneş kremi, güneşin zararlı etkilerin cildi korurken, aynı zamanda ileri derecede güneş yanıklarının, güneş lekelerinin de önüne geçilmesine olanak sağlar. Sağlıklı bir bronzlaşma için yüksek faktörlü güneş kremi kullanmak ve bu kremi gün içerisinde yenilemek zaruridir. Aksi takdirde önüne eçilmez cilt problemleriyle baş başa kalabilirsiniz.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin

 

Güneşten korunmak

Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için güneşin çok dik açılarla geldiği öğle vakitlerinde güneşin altında kalmamak çok önemlidir. Öğle vakitleri ve öğleye yakın saatlerde güneşin altında kalmak, cildinizi fazlasıyla tahriş edip güneş hasarlarına yol açabilir. Bu sebeple güneşin daha eğik geldiği saatlerde aralıklı olarak güneşlenmek cildinizi korumak açısından mühimdir.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin

 

Sık su tüketmek

Bronzlaşırken sık sık su tüketmek çok önemlidir. böylece hem vücudun kaybettiği suyu yerine koymuş, hem de cildin kaybettiği nemi geri kazanması sağlanmış olur. Aksi takdirde ciltte kurumalar, bronzlaşmayla birlikte pul pul dökülmeler ve baka sorunlar meydana gelebilir.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin

 

Diğer ayrıntılar

Güneşlenirken özellikle gözleri korumak için güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Aynı zamanda başa güneş geçmesini önleme amacıyla bir şapka, bandana ya da başı koruyacak başka aksesuarlardan da yararlanılabilir. Güneşin etkisiyle çatlayabilecek dudaklar için nemlendiricili balmlar kullanmak da uygun olacaktır. Aralıklarla gölgede güneşlenmek, sıvı tüketmek, güneş kremi sürmek, dudak ve göz gibi hassas organları korumak güneşlenirken dikkat edilmesi gereken hususların genel özetidir.

Sağlıklı Bronzlaşmak İçin

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir