Puzzle Nasıl Yapılır?

Puzzle yapmak, en eğlenceli boş zaman aktivitelerinden biri. Bin bir çeşit parçanın arasında kaybolmak, düşünmek ve bir araya getirmek son derece eğlenceli ve konsantrasyonu geliştirici. Ama yeni puzzle yapmaya başlayanlar için puzzle yapmak biraz karmaşık ve zor görünebilir. Birkaç basit taktikle siz de çok hızlı bir şekilde puzzle yapabilirsiniz.

Puzzle Nasıl Yapılır?

puzzle nasıl yapılır
puzzle nasıl yapılır

Öncelikle, puzzleın kenar parçalarını çıkartmakla işe başlayabilirsiniz. Puzleeın  çerçeve parçalarını yerleştirmek, puzleea nasıl devam edileceğiyle ilgili çok büyük bir yol haritası çıkartmaya olanak sağlar. Çerçevesi tamamlanan puzzle resmi daha net görmeyi sağlayarak hızlı bir şekilde yol almaya yardımcı olur.

İkinci olarak puzzle parçalarını ayırmak, puzzleı daha rahat ve hızlı tamamlamak için en önemli adımlardan biri. Temin edeceğiniz birkaç kaseye puzzle içerisinde yer alan renk gruplarını ayırabilirsiniz. Mavi, kırmızı, turuncu gibi renk grupları yaptığınız puzzle parçaları, size puzzleı yaparken rehberlik edecektir.

Puzzle yaparken ilerledikçe renklerine ayırdığınız parçaları da şekillerine, resimde bulunan ayrıntılarına göre tekrar gruplandırabilirsiniz. Örneğin bir ev deseninin parçalarını bir grup, gökyüzünün parçalarını ayrı bir grup haline getirebilirsiniz. Böylelikle hem deseni oluştururken kolaylık yaşarsınız, hem de hızlı bir şekilde puzzleı tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra parçaları ayırırken içerisinde bulunan yazıları, özel desenleri ve spesifik parçaları da ayrı bir grup yaparsanız, çok kolaylıkla yerleştirme yapabilirsiniz.

Puzzle nasıl yapılır ın sevabını aldığımıza göre kaktüs bakımı hakkındaki merak ettikleriniz için yazımıza tıklayabilirsiniz!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir