Perdeye Uygun Korniş Seçimi Nasıl Olur?

Evi şık, ferah ve tarz gösteren en önemli unsur, tüller ve fon perdelerdir. Evin tüm havasını değiştiren çeşitli renklerdeki ve desenlerdeki perdeleri asmak için en önemli detay da, perde kornişi ve korniş seçimidir.

Seçilen perdenin kornişe asıldıktan sonra güzel gözükmesi; perdeyi açıp kapatırken kornişten rahatsız edici sesler gelmemesi ve zamanla kornişin ağırlıktan ötürü düşmemesi ile mümkündür. Perdenin ağırlığını sıkıntısız şekilde taşıyacak güvenilir kornişler, güven uyandırırken estetik bir görünümü de mümkün kılar. Ama artık sıkıntı çıkaran korniş devri bitti. Klasik, süper ve export perde korniş modelleri ile zahmetsiz ve sağlam şekilde kornişlere sahip olabilirsiniz. Darbelere karşı dayanıklı export ve süper modelleriyle güvenle perdelerinizi asabilirsiniz. Aynı zamanda asacağınız perde adedince kaç kanallı korniş alacağınızı tespit ederek, ihtiyacınıza yönelik şekilde perdelerinize çözüm bulabilirsiniz.

Kornişlere perde asmak kimi zaman zorlayıcı olabiliyor. Kornişin bittiği noktadan perdeyi asmaya çalışmak da kimi zaman sıkıntı verebiliyor. Ama yeni nesil kornişlerle birlikte kornişin ortasından perdeyi asmaya başlayabilirsiniz. Kolaylıkla ve kornişin sonuna gitmeye uğraşmadan perdeyi hızlı şekilde takmanız mümkün. Elbette tüm bunlardan önce kornişi monte etmek de büyük özen ve ustalık istemekte. Kornişi doğru ve sağlam şekilde monteleyecek ustalar, kornişin uzun süre boyunca güvenilir ve sağlıklı şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Böylece tül perdeler takıldıktan sonra, düşme ya da sarkma sorunu yaşanmaz. Çünkü her şeyden önce güvenlik gelir.

Eve tüm havasını veren perdeler, kaliteli ve sağlam kornişler ile en güzel şeklini alır. Darbeye dayanıklı, sağlam ve kolay asılma sistemleri ile yeni nesil kornişler büyük kolaylık ve konfor sağlıyor. Çeşitli korniş aksesuarlarıyla da çeşitli isteklere pratik çözümler sunuluyor. Yeni nesil korniş sistemleri işte bu koşullarda tüm beklentilere cevap veriyor. Doğru kornişi seçmek, doğru teknikle monte ettirmek ve birbirinden güzel perdelerin duruşuyla keyiflenmek için artık beklemeye gerek yok! Evler, birbirinden renkli ve desenli perdelerle şenlensin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir