Makyaj Hileleri

Gün içerisinde görünüşünüzde fark yaratacak küçük makyaj hilelerini sizler için derledik!

Makyaj Hileleri

Rimel Sürme Tekniği

Aynı marka rimel kullanan fakat kirpikleri birbirinden tamamen farklı gözüken insanları etrafınızda gözlemlemişsinizdir. Size vereceğimiz maskara hilesi ise maskarayı sürerken fırçayı kirpiklerinizde ”zik zak” hareketi yaptırarak sürmeniz yönünde. Sürerken zik zak hareketi yaptığınızda hem kirpikleriniz birbirine yapışmayacak hem de tüm kirpiklerinizi kavrayan fırça çok daha fazla kirpik uzatacaktır. Tek bir hamleyle upuzun kirpikler!

Makyaj Hileleri
Makyaj Hileleri

Dolgun dudaklar için kalem

Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun ve şekilli göstermek için tek ihtiyacınız olan şey bir dudak kalemi. Dudak kalemi ile dudak çizginizden bir tık ileride sürdüğünüz kalem ve üzerinden geçtiğiniz ruj ile dudaklarınız olduğundan daha dolgun ve şekilli gözükecektir.

Makyaj Hileleri

Eyeliner kalemi

Eyeliner çekmek kimi makyajseverler için zor bulunabiliyor. Bunun için de çözüm ince ve fırça şeklindeki eyelinerler yerine daha kalın ve keçe uçlu, sert kalem tarzı eyerliner seçmek olacaktır. Böylece küçük kaymalardan ve eşitsiz kuyruklardan kurtulacaksınız!

Makyaj Hileleri

Takma Kirpik Takmak

Takma kirpikler, verdikleri yelpaze hissi ve çarpıcı bakış etkileri ile birçok kadın için vazgeçilmez. Fakat takma kirpikler ile kendi kirpiklerimiz bazen birbirinden ayrı duruyor ve kötü bir görüntü oluşturuyor. Takma kirpikleri ve kendi kirpiklerimizi birleştirmek için tek yapacağımız şey, rimel kullanmak! Evet, tüm takma ve gerçek kirpiklerinize rimel sürerek birleşmelerini ve tek ve bütün kirpik görüntüsünü vermesini sağlayabilirsiniz.

Makyaj Hileleri

Parfümün Gücü

Parfümler, kişilerin imzalarıdır. Bu nedenle doğru parfümü seçmek ve kullanmak da son derece önemlidir. Parfümün handikapı ise gün içerisinde kişinin üzerinden uçup gitmesidir. Parfümlerin tüm gün vücutta kalıp kokabilmesi için bilek, ense gibi bölge sıkılmaları, saçların uçlarına ve kıyafetlerin yakalarına sıkılmaları kalıcılıklarını son derece arttıracaktır. Gün içerisinde tazeleme ihtiyacı hissetmeden misler gibi kokabilirsiniz!

Makyaj Hileleri

Flormar perfect coverage foundation yazısı için tıklayın!

2 thoughts on “Makyaj Hileleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir