Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

Makyaj fırçalarını doğru temizlemek aynı zamanda fırçaların ömrünü uzatmak için de bir yol. Yanlış temizlenen bir fırça yıpranıp kıllarının dökülmesi bir yana sapından çıkması, eğilmesi gibi sorunlara da davetiye çıkarır. Bunun yanı sıra yeterli şekilde temizlenmeyen fırçalarda biriken bakteriler cildinizde rahatsızlıklara sebebiyet verebilirler.

Makyaj Fırçaları Nasıl Temizlenir?

 

 

art-brush-painting-colors

Pratik olarak fırçalarınızı temizlemek için bir kasenin içerisine ılık bir su koyun. Tercihinize göre hijyenik sıvı sabun, bebek şampuanı ı ya da kullandığınız bir fırça temizleme ürünü varsa onu ekleyin. Daha sonra fırçanızı bu suyun içerisine sokun. Suyun içerisinde yavaş hareketlerle fırçanızı çevirin. Fırçanızın içerisindeki ürünler çıktıktan sonra fırçanızı akan suyun altında yavaşça temizleyin. Suyun altında akıttığınız fırçanızı bir peçete ya da havlu yardımıyla nazikçe kurulayın ve tamamen kuruması için bekletin.

makeup-brushes

Bu noktada asıl dikkat edilmesi gereken şey, fırçalarınızı kurumaya bırakırken hangi pozisyonu verdiğinizdir. Fırçanızı baş aşağı şekilde tutup kurutabileceğiniz gibi yana yatırıp da kurutabilirsiniz. Fakat fırçanız ıslakken fırçanızın kıllarını eğecek, şeklini bozacak şekilde bir köşeye koyarsanız fırçanız kuruduktan sonra tüm özelliğini kaybedecek ve bıraktığınız gibi eğimli ve şekilsiz şekilde kalacaktır.

brush-makeup-make-up-brushes

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir