Kurutma Makinesi Gerekli Mi?

Çamaşır yıkandıktan sonra asmak, kurutmak, katlamak gün içerisinde bir hayli zaman alan ve efor gerektiren ev işlerinden. Son zamanlarda pek çok kişinin evinin bir parçası haline gelen kurutma makineleri de çamaşır asma ve kurutma derdine karşı bir çözüm sunuyor. Peki ama gerçekten kurutma makinesi gerekli mi?

Kurutma Makinesi Gerekli Mi?

Biz yaklaşık bir senedir kurutma makinesi kullanıyoruz ve deneyimlerimi de sizlerle paylaşmak istedim. Ben iki günde bir ya da 2 haftada 6-7 makine çamaşır yıkayan biri olarak kurutma makinesinden çok ama çok yararlandığımı söyleyebilirim. Öncelikle çamaşır asma derdinden kurtulmam en önemli artı oldu benim için. Çamaşır asarken harcadığım efor bir yana, çok fazla zaman kaybediyordum. Bununla birlikte yağmur yağdığında tekrar toplayıp asmak da özellikle kış mevsiminde ekstra bir iş yükü çıkartıyordu bana. Kurutma makinesi almamla birlikte çamaşır makinesi biter bitmez hiçbir şeyle uğraşmadan çamaşırları kurutmaya atmak çok büyük pratiklik sağladı bana.

Bunun yanı sıra kurutma makinesinin çeşitli ayarları olması da, çamaşırlarımın deforme olmasını önledi. Kotlar için, sentetik kıyafetler için ve pamuklular için ayrı kurutma özellikleri ile, çamaşırlarım sanki balkonda kuruyor gibi doğal bir şekilde kurudu. Aynı zamanda kıyafetler üzerinde bulunan pamukçukları, iplikleri, saçları da filtresiyle toplayan kurutma makinesi sayesinde, tekstil tozundan da bir hayli kurtulduğumu söyleyebilirim.

Son olarak kurutma makinesinden sıcak çıkarttığım kıyafetlerimi- özellikle tşörtleri- elimle biraz düzelttikten ve düzgün katladıktan sonra ütüye gerek olmadan rahatlıkla kullanabiliyorum. Kurutma makinesi aldığımdan beri bu sayede günlük kıyafetlerimin bir çoğunu ütülemekten kurtulduğumu söyleyebilirim.

Kurutma makinesi gerekli mi diye aklında soru işareti olanlar için umarım deneyimlerim yararlı olmuştur. Dolap düzenleme önerileri yazım için tıklayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir