Kuru Ciltler İçin Makyaj Hileleri

Kuru cilde sahip kişilerin makyajı her zaman kusursuz gözükemeyebiliyor. Bu nedenle bu yazıda sizler için Kuru Ciltler İçin Makyaj Hilelerini derledik.

Kuru Ciltler İçin Makyaj Hileleri

Kuru cildi makyaja hazırlamanın en iyi yolu nemlendirici uygulamaktır.

Nemlendirici uygulayarak cildin biraz Kuru Ciltler İçin Makyaj Hilelerinemlenmesi sağlanır ve daha pürüzsüz bir cilt elde edilir. Bununla beraber makyaj bazı uygulamak da bir seçenektir. Nemlendiriciyi uygularken cilde hafif masaj yapmak kan dolaşımını artırmak adına da etkili olur.

Nemlendirici uyguladıktan hemen sonra makyaja başlanmamalı ve nemlendiricinin cilde tam anlamıyla oturması sağlanmalıdır.

Fondöten seçimi de kuru ciltte makyajın güzel gözükmesi için en önemli adımlardan biridir. Nemlendiricili fondötenler tercih etmek, birinci öncelik olmalıdır. Çok kuru yapılı ve fzla mat fondötenler cildin daha kuru gözükmesine sebep olarak zamanla pul pul bir görünüm vermesine neden olabilir.

 

Daha ıslak bitişli ve nemlendiricili fondötenler cildinizi harika gösterecektir. Fondötenin uygulanacağı aparatlar da son

Kuru Ciltler İçin Makyaj Hileleri

derece önemlidir. Kuru bir makyaj fırçasının yerine daha nemli bir sünger tercih etmek, mükemmel bir uygulama için kolaylık sağlayacaktır. Kuru cildin makyajda uzak durması gereken bir diğer şey ise cildi kurutacak her türlü üründen uzak durmaktır. Cilde uygulanacak her ürün nemlendirme özelliğine sahip olmalıdır. Cilde uygulanacak aydınlatıcı, parlatıcı gibi ürünler de kuru ciltlerin daha parlak ve nemli gözükmesini sağlayabilir.

Flormar nail care max growth hakkındaki yorumlarımı okumak için tıklayın!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir