İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Takılır?

Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyenler için en çok tercih edilen yollardan biri ipek kirpik taktırmak. Peki ipek kirpik nedir ve nasıl takılır?

İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Takılır?

İpek kirpik adından da anlaşılacağı üzere ipekten yapılan bir kirpiktir. İpek kirpik, kirpiklerinin uzunluğunu sevmeyen, daha kıvrık ve hacimli kirpiklere sahip olmak isteyen kişilerin başvurduğu bir yöntem. Peki ipek kirpik nasıl takılır? İpek

İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Takılır
İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Takılır

kirpik, işin uzmanları tarafından güzellik merkezlerinde uygulanan bir işlemdir İpek kirpik taktırma işlemi aslında oldukça basittir. Uzman kişi ipek kirpikleri tek tek olacak şekilde özel bir yapıştırıcı ile kişilerin kirpiklerinin aralarına doğru yapıştırır. Kişinin isteği doğrultusunda, daha yoğun, daha seyrek ya da doğal şekilde kirpikler uygulanır. İşlem yaklaşık bir buçuk iki saat arasında sürmektedir. Ve ipek kirpik taktırma işlemi sırasında kişi acı, batma ya da yanma hissetmemektedir.

İpek kirpik bakımları yapıldığında ve dikkatli kullanıldığında yaklaşık 3 ay boyunca sağlıklı şekilde kullanılabilir. Fakat kirpiklerinden daha kısa sürede sıkılan ya da çıkartmak isteyen kişiler de yine bir uzmana başvurmalıdır. Çünkü ipek kirpikler kişilerin gerçek kirpiklerine çok yakın olduğundan, kişi kendi başına kirpikleri çıkartmaya çalışırken kendi kirpiklerini de dökebilir. Yaklaşık 45 dakika gibi bir sürede ipek kirpikler tamamen kişiden çıkartılabilir.

Rimel ve pudra ile kirpik uzatma yöntemlerini okumak için tıklayın!

 

One thought on “İpek Kirpik Nedir ve Nasıl Takılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir