Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Evde doğal yollarla saçlarınıza bakım yapmanız mümkün. Bugün güzellik sırları kategorisinde size hindistan cevizi yağı ile saçlara bakım uygulamanın püf noktalarından bahsedeceğiz. Dilerseniz benim kullandığım Life İn Hindistan Cevizi Yağı nı yorumladığım yazıya da göz atabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Öncelikle hindistan cevizi yağının saçları nemlendirici, canlandırıcı, kırıkları önleyici ve besleyici özellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Hindistan cevizi yağını özellikle saçları çok kuru olanlar, kuruluğa bağlı saç uçlarında kırılmalar yaşayanlar ve saçlarında elektriklenme yaşayanlar gönül rahatlığıyla uygulayabilirler.

Uygulamaya başlamadan önce yağı elinize alın ve hafifçe ısıtın. Ardından saçlarınızı tutam tutam alarak her bir tutam saçınıza yağı uygulayın. Eğer saçlarınız çok yağlıysa saç diplerinize çok fazla değdirmemeye özen gösterin. Eğer kuruluk yaşıyorsanız saç diplerinize de masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Tüm saçlarınıza yağı yedirdikten sonra yaklaşık 2-2,5 saat kadar saçınızda bekletmelisiniz. Saçlarınızı yukarıdan toplayabilir ya da bir boneden yardım alabilirsiniz. Süre dolduktan sonra saçlarınızı yıkayın ve yağdan arındırın.

Yumuşacık, beslenmiş ve kırıklara karşı korunmuş saçlarınızın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz!

One thought on “Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir