Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evlenirken yapılan gelin makyajı için her zaman yaptığımız makyajdan farklı, daha güzel ve kusursuz olmasını isteriz. Peki, gelin makyajını yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikle, gelin makyajı yaparken marjinallikten uzak durmak akıllıca olacaktır. Her zaman yaptığınız makyajdan çok farklı, çok ilginç olmasını isteyerek yaptığınız makyaj yüzünüze gitmeyebilir, sizi olduğunuzdan daha kötü gösterebilir ve o günün telaşı içerisinde makyajınızı tazelemek zorunda kalabilirsiniz. Gelin makyajınızı, her zaman yaptığınız teknikle ve kendinize yakıştığını düşündüğünüz renklerle yapmayı tercih edin. Böylece, acı sürprizlerle boğuşmak zorunda kalmazsınız.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

O gün heyecanıyla kendi makyajınızı yapamayacağınıza inanıyorsanız becerisine güvendiğiniz bir makyözle çalışabilirsiniz. Burada önemli olan nokta, makyözünüzün değil sizin istediğiniz makyajın yapılmasıdır. Makyözünüzden gelen ve sizin aklınıza yatmayan hiçbir öneriye kulak vermeyin ve dilediğiniz makyajı yaptırmakta kararlı olun. Yüzünüzü sizin kadar hiç kimse iyi tanıyamaz. Aynı zamanda makyözünüzün değil kendinizin makyaj ürünlerini kullanmaya özen gösterin. O gün boyunca cildinize alerji yapan, cildinizde kötü duran malzemeler olsun istemezsiniz.

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Son olarak çok karanlık makyajlardan kaçınmanızı öneririz. Gelinliğinizle birlikte oldukça duru bir güzelliğe ve şıklığa sahip olacağınız için, bu şıklığın bir parçası olacak tonlarda makyaj yapmanız çok da güzel olacaktır. Çok yoğun şekilde koyu tonlar kullanmak hem cildinizde çok ağır gözükecektir hem de gelinliğinizin duruluğuyla bir tezat oluşturacaktır. Özetle, kendinize,gelinliğinize,düğün konseptinize uygun yapacağınız makyaj en özel gününüzde ışıl ışıl parlamanızı sağlayacaktır!

Gelin Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gözleri daha büyük gösterecek makyaj hileleri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir