Evdeki Negatif Enerjiyi Atmanın Yolları

Evlerimiz içinde en çok zaman geçirdiğimiz en yer. Buralarda biriken negatif enerjiler ve nazar evde yaşayan tüm kişileri de son derece olumsuz etkiliyor. Bu yazıda sizler için evdeki negatif enerjiyi atmanın yollarını derledik.

Evdeki Negatif Enerjiyi Atmanın Yolları

Evdeki Negatif Enerjiyi Atmanın Yolları

Evlerdeki nazar ve kötü enerjiler çeşitli hastalıklara ve skıntılara davetiye çıkarabiliyor. Bereketi, huzuru ve mutluluğu evinize tekrar davet etmek için birkaç yöntem uygulayabilirsiniz. İlk olarak evinizde tütsü yakmak, kötü enerjileri ortadan kaldırmanın en etkili yollarından biridir. Özellikle adaçayı tütsüsü nazar gibi kötü etkileri kısa sürede ortadan kaldırır. Verdiği koku ile de sakinlik yaratır.

Evlerdeki kötü enerjiyi atmanın bir diğer yolu temiz hava ve güneştir. Evleri sık sık havalandırmak ve perdeleri çekerek güneşin eve girmesine izin vermek, negatif enerjiyle mücadele çok önemlidir.

Evdeki Negatif Enerjiyi Atmanın Yolları

 

Bahsedeceğimiz bir diğer yöntem ise, sirke. Sirke günümüzde temizlikten, yemeklere kadar pek çok alanda işimizi yarıyor. Oysaki en önemli etkilerinden biri nazar gibi kötü etkileri silip süpürmesidir. Evinizi temizlerken sirkeden yararlanmak bu etkileri ortadan kaldıracaktır. Sirke yüzyıllardır kullanıldığından, gücü kesinlikle hafife alınamaz. Kapı kolları, kapı önü, yerler ve diğer tüm yüzeylere uygulamanız iyi sonuç verecektir.  Siz istediğiniz ve kokusunu beğendiğiniz sirkeyi kullanabilirsiniz.

Evdeki Negatif Enerjiyi Atmanın Yolları

 

 

Bir diğer yöntem ise tuzdan yararlanmaktır. Tuzun, negatif enerjiyi içine çekerek ortamı temizlediğine inanılır. Siz de bir cam kasenin ya da bir kavanozun içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Belirli aralıklarla da tuzu değiştirmeyi ihmal etmemek gerekir. Evin en çok kullanılan alanlarına tuz kavanozlarını koymak, daha etkili olacaktır. Herhangi bir aktardan deniz tuzu, kaya tuzu ya da himalaya tuzu satın alabilirsiniz.

 

 

evdeki negatif enerjiyi atmanın yolları
evdeki negatif enerjiyi atmanın yolları

 

Evin enerjisini yenileyen, değiştiren ve güzelleştiren bir diğer şeyse, canlı çiçeklerdir. Canlı çiçekler evin atmosferini tamamen değiştirir. Pozitif enerji saçarlar ve evin kötü enerjisini ortadan kaldırırlar. Aynı zamanda güzellikleriyle de evde çok dekoratif dururlar. Siz de pencere önlerinde, mutfağınızda, salonunuzun en güzel yerinde canlı çiçekler kullanarak evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir