Evde Saç Boyama Teknikleri

Evde saç boyama, hem kuaföre göre çok daha uygun fiyatlı hem de pratik bir yöntemdir. Birkaç adıma dikkat edildiğinde eşit şekilde boyanmış ve oldukça güzel görünen saçlara ulaşmanız mümkün.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Öncelikle boyama işlemine başlamadan önce saçlarınızı bir tarak yardımıyla açın. Saçlarınızı üst üste birkaç kez tamamen açılana kadar taramanız önemlidir. Boyanın tüm saça nüfuz etmesi için bu adım önemlidir. Saç tarama işlemi bittikten sonra saçlarınızı kendinize ne kadar kolay geliyorsa o kadar parçaya ayırın. Saçlarınızı parçalara ayırmak boyarken size oldukça fazla kolaylık sağlayacak ve nereyi ne kadar boyadığınızı görmenize olanak sağlayacaktır. Ayırdığınız saç parçalarını küçük tokalarla tutturabilirsiniz.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Saçlarınızı bölümlere ayırdıktan sonra yavaşça boyama işlemine geçebilirsiniz. Saçlarınızı dipten uca doğru boyanın içerisinden çıkan fırça ile boyayın. Boyarken saçınızın her bir parçasına eşit derecede boya sürmeye dikkat edin. Aksi takdirde saçlarınızın rengi dengesiz olacaktır. Saçlarınızı boyarken alnınıza ve kulaklarınıza boya değmemesi için o bölgelere krem sürebilirsiniz. Böylece boya değse bile temizlemesi kolay olacaktır. Tüm saç parçalarınızı dipten uca doğru boyadıktan sonra, boyanızın kutusunda yazan bekleme süresi boyunca saçlarınızı bekletin. Süre dolduktan hemen sonra saçlarınızı ılık su ile güzelce yıkayın Bu nokta önemlidir. Saçlarınızda boyayı az tutmak boyanın akmasına neden olacakken uzun tutmak da saçınıza zarar verecektir. Saçınızı yıkarken hafif hareketler yaparak saçınıza zarar vermekten kaçının.

Evde Saç Boyama Teknikleri

Saçlarınızı kuruladıktan sonra dilediğinizce boyalı saçlarınızın keyfini çıkartabilirsiniz!

Bepanthol vücut losyonu yazısını okumak için tıklayın!

3 thoughts on “Evde Saç Boyama Teknikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir