Düğümlenmiş saç nasıl açılır?

Özellikle ince telli saçlara sahip olan kişilerin yaşadığı sorunlardan biri olan düğümlenmiş saçlar, aslında çözümsüz değil. Peki düğümlenmiş saç nasıl açılır?

Düğümlenmiş saç nasıl açılır?

Saç düğümlenmesi ince telli ve genellikle dalgalı kıvırcık saçlı kişilerin yaşadığı bir durum. Saç düğümünü açmak için yapılacak ilk iş duştayken saçları yumuşatmaktır. Ilık bir suyla ıslattığınız saçları nemlendirici etkili bir şampuanla köpürterek yıkayın. Ardından düğüm olan bölgelere bolca saçınıza uygun bir saç bakım kremi ile kremleyin. Düğümlenmiş saç bölgesine krem sürerken bir yandan da elinizle küçük küçük açmaya çalışın. Ardından bir tarak yardımıyla kremlediğiniz saç bölgesini açmaya çalışın. Kremin yardımıyla düğümün kolayca açıldığını görebilirsiniz.

düğümlenmiş saç nasıl açılır
düğümlenmiş saç nasıl açılır

 

Eğer saçlarınız sık sık düğümleniyorsa duşta saçınıza nemlendirici maskeler uygulayarak düğümlenmenin önüne geçebilirsiniz. Saç düğümü oluşmaması için duştan çıktıktan sonra nemli saçınızı top şekline gelecek tarzlarda toplamayın ve birbirlerine karışmasına engel olun. Nemli saçlarınızı bir süre salık bırakmak ya da hafifçe örmek, iş görecektir.

Evde saç boyama teknikleri yazımızı okumak için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir