Diyet Uygulamasıyla Zayıflamak Şimdi Çok Kolay

Diyet yapmak ; hem kadın hem erkek yani herkes için zor ve karmaşık bir süreçtir. Hangi öğünde ne kadar yenmeli, kaç kalori alınmalı, proteine mi karbonhidrata mı ağırlık verilmeli? Tüm bu soruların yanı sıra bastıran açlık hissiyle hafta başında uygulanmaya başlayan diyet haftanın sonunda nihayete eriyor. Şimdi, diyetleri daha sağlıklı yapmak ve sürdürmek için kendi ilerlememizi göreceğimiz cebimizdeki yardımcı en iyi diyet uygulaması diyetkolik.com!

Diyetkolik.com hem android hem de ios’ta kullanılabilen online diyet uygulaması. Online diyet uygulamaları genel anlamda kişinin diyet sırasında yanında olarak yediklerini listelemesini, kaçamaklarını not etmesini, daha düzenli şekilde beslenmesini destekleyip ve bunu amaçlayan uygulamalardır. Bu sayede kişinin diyet sırasında aklına takılan herhangi bir noktada tek yapacağı şey telefonu eline alarak diyetkolik’e girmek.

Online diyet uygulamaları, diyet sırasında kat ettiğimiz yolu görmemize olanak sağlar. Hafta ve ay boyunca yediklerimizi görebilir, yaptığımız doğru ve yanlış tüm adımlarımızı rahatlıkla fark edebiliriz. Diyet sırasında yediğimiz besinlerin alternatiflerini diyet uygulamalarıyla öğrenebilir, diyetimizi bozmadan küçük hamlelerle sağlıklı beslenebiliriz. Cebimizdeki en büyük destekçi olan diyetkolik diyet sırasında bize hem rehberlik hem arkadaşlık eder. Diyet sırasında aklımıza takılan tüm soruların cevabını online diyetisyenden öğrenebiliriz.

Diyet uygulamaları gün içerisinde kendimize belirlediğimiz öğün saatlerini bize hatırlatarak öğün atlamamızın önüne geçer. Öğün atlamanın yanı sıra öğün saatlerimizi bile kaydırmadan düzenli şekilde beslenebiliriz. Hatta gün içerisinde likit olarak içmek istediğimiz fakat unuttuğumuz şeyleri bile diyet uygulaması diyetkolik sayesinde hatırlayabiliriz. Hatırlatma özelliğiyle hiç zahmete girmeden yeme-içme planımıza kolayca uyabiliriz. Diyetin en can alıcı noktaları da kaçamaklardır. Gün içerisinde gelen tatlı krizlerinde yapılan kaçamaklardan sonra çoğu zaman diyeti bozduğumuzu düşünerek tamamen beslenme düzenimizden uzaklaşırız. Fakat diyetkolik yaptığımız kaçamakların telafisini nasıl yapacağımızı anlatarak bize diyet yolculuğunda yol gösterir.

Diyet yapmak; ilk olarak sağlığımız için çok önemli ikinci olaraksa psikolojik olarak önemlidir. Bu diyet ve sağlıklı beslenme sürecinde yalnız hissetmemek, destek görmek ve aklımızdaki sorulara cevap bulmak için tek yapmamız gereken diyetkolik’i telefonumuza indirmek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir