Çıt Çıt Saçın Bakımı ve Temizlenmesi

Çıt çıt saçlar ya da bir diğer adıyla postişler kullanım sıklığına ve çevresel faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde kirlenirler. Bu nedenle onları uygun şekilde temizleyip bakımlarını yapmak gerekir.

Öncelikle saçların ılık suda yıkanması gerektiği için ılık bir su hazırlayın. Ardından saçların toka kısımlarına değdirmeden baştan aşağı doğru bu ılık su ile ıslatın. Ardından uygun bir şampuan ile yine toka kısmına değdirmeden nazik hareketlerle saçı şampuanlayın ve ılık su ile durulayın. Saçı daha rahat açmak ve dolaşmasını engellemek adına şampuanlama işleminden sonra saça yine ılık su yardımıyla saç kremi uygulayın ve yukarıdan aşağı su tutarak saçı durulayın.

Saçı bir fırça yardımıyla nazikçe tarayın ve kuru bir havlu ile fazla suyunu alın. Saçı kurutma işlemini çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. İsterseniz toka kısmından bir yere asarak kurutabilir, isterseniz de kuru bir havlunun üzerine düzgün bir şekilde sererek kurumasını bekleyebilirsiniz. Eğer aceleniz varsa fön makinesini çok yaklaştırmadan düşük ayarda kurutmanız da mümkün. Tüm aşamalarda dikkat edilecek husus saça nazik davranmaktır.

2 thoughts on “Çıt Çıt Saçın Bakımı ve Temizlenmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir