Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Cilt bakımı, daha sağlıklı ve ışıltı bir cildin de anahtarı. Fakat yapılan bazı hatalar cildi yormakta ve hem kısa hem uzun vadede deformasyonlara yol açmaktadır. Peki, cilt bakımında en sık yapılan hatalar nelerdir?

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

En sık yapılan ilk hata makyajı çıkartmadan uyumaktır. Gün boyunca makyajdan havasız kalan cilt, günün sonunda çıkarılmadığı takdirde hem cildin nefes almasına gece boyunca da mani olacak hem de kimyasal yapısı sebebiyle cildi deforme edecektir. Bu nedenle geceleri cilt makyajdan tamamen temizlenmeden uyunmamalıdır.

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar
Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Makyaj yaparken kullanılan malzemelerin temiz olmaması cildi tehdit eden unsurlardan bir diğeridir. Makyaj yaparken kullanılan süngerler,fırçalar ve aplikatörler kirli olursa cilde sürdüğümüz ürünler kaliteli olsa bile olumlu bir sonuç ortaya çıkmayacaktır. Yüze sürülen fırçalar sivilce ve akneye neden olabilir, aynı zamanda göze sürülen fırçalar da gözde enfeksiyonlara zemin hazırlayabilir. Kullanılan malzemelerin hijyeni cilt bakımında oldukça hassas ve önemlidir.

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Cilt zaman zaman kurumaya/yağlanmaya bağlı olarak hassas dönemler geçirebilir. Yapılan hata cildin verdiği uyarıları kulak ardı etmek ya da ciltle uyumsuz ürünlerle sonuç aramaktır.Böyle zamanlarda cildinizin yapısıyla uyumlu nemlendirici/yatıştırıcı ürünlerle cildi beslemek gerekebilir. Cildi; yapacağınız bir maske, kullanacağınız cildinizle uyumlu bir krem ya da çeşitli peeling ürünleriyle destekleyebilirsiniz. Böylece çevresel faktörle yıpranan cildinizi güçlendirebilirsiniz.

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Fön çekmenin püf noktaları burada!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir