Birkaç Adımla Yumuşacık Topuklar

Gün boyunca üzerinde durduğumuz topuklarımız zamanla nasırlaşmaya, kurumaya ve çatlamaya meyilli hale geliyorlar.Birkaç adımla topukları yumuşacık haline getirmek mümkün.

Öncelikle ılık bir su hazırlayıp ayaklarınızı bu suyun içerisinde zun bir süre bekletin. Bu suyu bir kovaya koyabilirsiniz. Ayaklarınızı beklettiğiniz suyun içerisine dilerseniz vücudunuz için kullandığınız nemlendiric özelliği olan yağlardan ilave edebilirsiniz. Ardından ayaklarınızı sudan çıkarın ve bir ponza taşı yardımıyla ayaklarınızı ponzalamaya başlayın. Özellikle topuk bölgesinde yoğunlaşabilirsiniz.

Birkaç Adımla Yumuşacık Topuklar

Ardından ayağınızı tekrar hafif ılık suya daldırıp yatıştırabilirsiniz. Bu işlemin ardından ayaklarınıza cildinizle uyumlu bir nemlendiriciyle krem uygulamak önemlidir. Eğer bu işlemden sonra nemlendirme adına bir şey yapmazsanız ayaklarınızın tahriş olmasının önüne geçemezsiniz. Ayaklarınızın daha da yumuşamasını istiyorsanız nemlendiriciyi sürdükten sonra çorap giyip ayaklarınızı terletirseniz, yumuşacık ayaklara kavuşabilirsiniz.

Birkaç Adımla Yumuşacık Topuklar

Belirli periyotlarla ayaklarınıza nemlendirici uygulamak, ayaklarınızı dinlendirmek, gün sonunda ayaklarınıza masaj yapmak uzun vadede hem ayak hem de topuk sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Birkaç Adımla Yumuşacık Topuklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir