Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Beyaz renk, özellikle ev dekorasyonunda en sık kullanılan renklerden. Hem açık bir renk olmasıyla odaları daha ferah gösteriyor, hem de gözü yormadığı için ortama bir dinginlik katıyor. Beyaz renk oda dekorasyonu yaparken bir takım küçük dokunuşlar eklenerek, beyazın daha ortaya çıkması sağlanabilir.

Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Beyaz renk temalı dekorasyon denilince akla ilk gelen, elbette gün boyu üzerinde vakit geçirdiğimiz ve en sık kullandığımız eşya olan kanepeler oluyor. Beyaz ve geniş bir kanepe, oldukça şık ve sade durabilir. Fakat sadece bembeyaz ve düz durması, dekoratif anlamda biraz eksik gözükebilir. Beyaz kanepenin üzerine daha renkli ve biraz desenli yastıklardan yararlanmak, beyaz rengin daha  çok patlamasına imkan verir. Bu renk elbette yine sizin beğendiğiniz beyaza yakışacak herhangi bir renk olabilir.

 

Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Beyaz dekorasyonun hakim olduğu evlerin olmazsa olmazı, yeşil bitkilerdir. Bitkiler, içerisine girdikleri her evi güzelleştirirler. Fakat özellikle beyaz dekorasyonun hakim olduğu evlerde yeşil bitkiler gerçekten harika gözükürler! Beyaz saksıda birbirinden çeşitli yemyeşil bitkiler, evin dekorasyonunu ve ruhunu çok hızlı bir şekilde yükseltecektir. Aynı zamanda bitkilerin verdiği huzur ve dinginlik de cabası.

 

 

Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Beyaz renk oda dekorasyonuna en çok yakışan duvar rengi de elbette ki beyaz. Bu beyaz duvarı hareketlendirmek için ise kullanılacak en iyi şey, ahşap raflardır. Ahşap bir asma kitaplıki raf ya da dekor duvarın hareketlenmesini sağlarken, beyazın da ön plana çıkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda beyaz ve ahşap rengi birbirlerini harika şekilde tamamladıklarından, duvarınızda müthiş bir uyum yakalayabilirsiniz. Ahşap renginin verdiği sıcaklığı seviyorsanız, istediğiniz renkte bir ahşam tercih edebilirsiniz.

 

 

Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Beyaz dekorasyonlu odalarda kullanabileceğiniz bir diğer dekoratif eşya, aynadır. Ayna bulunduğu odaya derinlik katarken, aynı zamanda çok da işlevsel bir dekoratiflik sağlar. Aynı zamanda birbirinden çeşitli çerçevelere sahip aynalar ile, kendi zevkinize en uyun tarzı seçmenize de olanak sağlar. Odanızın yerleşim şekline göre boydan uzun bir ayna tercih edebileceğiniz gibi, duvara asabileceğiniz asma bir aynadan da yararlanabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz oda uygunsa birden fazla aynayla da odanıza farklılık katabilirsiniz.

 

 

 

 

Beyaz Renk Oda Dekorasyonu Önerileri

Odaların olmazsa olmazlarından bir diğeri de, aksesuarlardır. Vazolar, biblolar, çerçeveler gibi pek çok aksesuar, odanın dekorasyonunu destekleyerek bir tamamlayıcılık sağlar. Bu aşamada size önerimiz, kendi el işçiliğinizden de faydalanmanız. örneğin çok beğendiğiniz fakat renginden hoşlanmadığınız bir vazoyu boyamak, birkaç parça ahşaptan dekoratif bir çerçeve yapmak dekorasyonunuzu tamamen kişiselleştirecektir. Kendi el emeğiniz ve zevkinizle hazırladığınız bu dekoratif ürünler, odanızın ruhunu tamamen değiştirmenizi sağlar.

Adaçayı yakmak ne işe yarar yazısı sayfamızda!

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir