Bepanthol Vücut Losyonu Kullanıcı Yorumları

Son derece kuru, zaman zaman kızaran ve pul pul dökülen cildim için en son kullandığım ürün olan Bepanthol vücut losyonu hakkındaki deneyimlerimi paylaşacağım bu yazıda sizlerle.

Bepanthol Vücut Losyonu Kullanıcı Yorumları

Uzun zamandır kuru cildimle mücadele ediyorum. Kızarıklıklar, pul pul döküntüler ve kaşıntılar sebebiyle iyi bir vücut nemlendiricisi arayışına girdim. Ve Bepanthol vücut losyonu almaya karar verdim. Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve deneyimlerimi artık paylaşabilirim.

Bepanthol vücut losyonu klasik bepanthol kokusuna sahip Son derece koku hassasiyetim olmasına rağmen beni hiç rahatsız etmedi. Zaten yapısı gereği kokuyu çok uzun süre vücutta tutmuyor. Bununla beraber ‘krem’ değil losyon olduğu için cilde sürüldüğü anda tamamen emildiğini söyleyebilirim. Hafif nemli cilde sürerken emilimi zor olsa da kurulanmış bir ciltte çok kolay emiliyor. Benim cildimin biraz fazla neme ihtiyacı olduğu için ben sık aralıklarla sürüyorum ve buna rağmen hala hızlı bir şekilde vücudumda emiliyor. Aynı zamanda verdiği yumuşaklık hissini de hemen hissedebiliyorum.

Bepanthol losyonu provitamin b5 içerdiği için cildin daha esnek olmasına da yardımcı oluyor. Ben kullandığım günden bu yana bunu gerçek anlamda deneyimledim diyebilirim. Cildimdeki kuruluk ve gerginlik tamamen ortadan kalktı. Tabi benim losyonu rutin bir şekilde uygulamamın da bunda etkisi olduğunu düşünüyorum. Cildimde kuru olan spesifik bölgeler olan topuk, diz kapağı  gibi sert bölgelerde de oldukça fazla işe yaradığını söyleyebilirim. Ürün tüm vücuda uygulandığı için şişesi küçük görünse de az bir miktar bile yeterli olduğundan, ben losyonun yine de bereketli olduğunu düşünüyorum.

Vücudumda kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlakların üzerine de bu losyonu sürüyorum. O bölgedeki çatlakları tabi ki yok etmese de var olan gerginliğini ortadan kaldırdığını ve bolca nemlendirdiğini söyleyebilirim.

Tüm bunlara ek olarak belirtmeliyim ki ben kuru ciltler için olan losyonu kullanıyorum. Siz de kendi cilt tipinize göre normal ciltler için olan türünü de tercih edebilirsiniz. Henüz yüzüm için bu losyonu kullanmadım ama en yakın zamanda kullanmayı düşünüyorum. Tüm vücuduma iyi gelen ve nemlendiren bu losyon hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Nivea Q10 plus hakkındaki yorumlarımı okumak için tıklayın!

 

 

6 thoughts on “Bepanthol Vücut Losyonu Kullanıcı Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir