Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır?

Klasik epilasyon yöntemlerden sıkılanlar için en kurtarıcı yol tıraştır. Peki, bacaklar nasıl tıraş edilmeli, nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Kısaca bacak tıraşı hakkındaki her şey bu yazıda!

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır?

Öncelikle tıraş işleminden önce bacaklarınızı ılık suda yıkayarak tüylerin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ardından cildinizle uyumlu herhangi bir markanın kadınlar için uygun olarak üretilen tıraş jellerinden bir tanesinden bir kısmını avucunuza sıkarak köpürtün. Ardından bacağınızın tamamına bu köpüğü yayın. Yine kadınlar için üretilmiş olan tıraş bıçaklarından herhangi biriyle tıraş işlemine başlayabilirsiniz.

Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır?

Bacakları tıraş ederken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Öncelikle bacaklarınızı tüylerin çıkış yönünün tersine doğru tıraş etmelisiniz. Eğer tüylerin çıkış yönüne doğru tıraş ederseniz tam bir yumuşaklık elde edemezsiniz Tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ve düz bir şekilde bacaklarınızı tıraşlayın. Oynar olan eklem bölgelerini (diz kapağı, ayak bileği) gibi tıraş ederken çok daha dikkat edilmelidir. Bu bölgeler kesilmeye çok müsaittir.

Tıraş işleminiz bittikten sonra bacaklarınızdaki tıraş köpüğünü durulayın ve bacaklarınızı yumuşak bir havluyla kuruladıktan sonra cildinizle uyumlu olan bir nemlendiriciyle güzelce nemlendirin. Böylece pürüzsüz ve yumuşacık bacaklara ulaşmanız çok kolay! Bacak tıraşı nasıl yapılır yazımızı beğendiyseniz diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Gillette venüs embrace tıraş bıçağı hakkındaki deneyimlerimi okumak için tıklayın!

One thought on “Bacak Tıraşı Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir