Yüze Aydınlatıcı Uygulama Teknikleri

Aydınlatıcılar; genel anamda cildin daha nemli, daha ışıltılı, daha parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlayan makyaj ürünleridir. Çeşitli alt tonlara sahip yine çeitli aydınlatıcılar da bulunmakta. Fakat her aydınlatıcıda uygulayabileceğiniz teknikleri biliyor musunuz? Aydınlatıcı uygulama teknikleri;

Yüze Aydınlatıcı Uygulama Teknikleri

Yüze Aydınlatıcı Uygulama Teknikleri
Yüze Aydınlatıcı Uygulama Teknikleri

Öncelikle yüzünüzde elmacık kemiklerinizin üzerine bir yelpaze fırça yardımıyla aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bu; elmacık kemiklerinizin yüzünüze ışık yansıdıkça parlamasına ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Burnunuzun ucuna da bir miktar aydınlatıcı sürerek, burnunuzu algısal olarak daha küçük gösterebilirsiniz.

Göz makyajı yapmıyorsanız bile kaş altlarınıza bir fırça yardımıyla aydınlatıcı uygulamak sizi daha canlı gösterecektir. Dudaklarınızın üst çizgisine de yine yelpaze fırça yardımıyla aydınlatıcı sürebilirsiniz. Böylece dudaklarınız olduğundan daha iri ve şekilli gözükecektir.

Aydınlatıcı sürme teknikleri yukarıda bahsedilen şekillerde olsa bile siz kendinizi güzel hissedeceğiniz her şekilde ve yüzünüzün her noktasında aydınlatıcı kullanabilirsiniz!

Note mineral pudra hakkındaki yorumlarımı okumak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir