Yüze Aydınlatıcı Uygulama Teknikleri

by Ayse

Aydınlatıcılar; genel anamda cildin daha nemli, daha ışıltılı, daha parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlayan makyaj ürünleridir. Çeşitli alt tonlara sahip yine çeitli aydınlatıcılar da bulunmakta. Fakat her aydınlatıcıda uygulayabileceğiniz teknikleri biliyor musunuz? Aydınlatıcı uygulama teknikleri;

Öncelikle yüzünüzde elmacık kemiklerinizin üzerine bir yelpaze fırça yardımıyla aydınlatıcı sürebilirsiniz. Bu; elmacık kemiklerinizin yüzünüze ışık yansıdıkça parlamasına ve sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Burnunuzun ucuna da bir miktar aydınlatıcı sürerek, burnunuzu algısal olarak daha küçük gösterebilirsiniz.

Göz makyajı yapmıyorsanız bile kaş altlarınıza bir fırça yardımıyla aydınlatıcı uygulamak sizi daha canlı gösterecektir. Dudaklarınızın üst çizgisine de yine yelpaze fırça yardımıyla aydınlatıcı sürebilirsiniz. Böylece dudaklarınız olduğundan daha iri ve şekilli gözükecektir.

Aydınlatıcı sürme teknikleri yukarıda bahsedilen şekillerde olsa bile siz kendinizi güzel hissedeceğiniz her şekilde ve yüzünüzün her noktasında aydınlatıcı kullanabilirsiniz!

Benzer İçerikler

Yorum Bırak