Yüz Yogası Etkili Mi?

by Ayse

Yüz yogası , zamana karşı yorulan, yıpranan cildi daha genç, diri ve sıkı hale getirmek için uygulanıyor. Peki son zamanlarda trend olan bu yüz yogası etkili mi?

Her cilt tipi birbirinden farklıdır. Bununla birlikte kişilerin günlük alışkanlıkları da birbirinden farklılık gösterir. Genetik olarak kırışmaya eğilimli ciltler, sigara alışkanlığı, uyku düzensizliği gibi birçok faktör kişilerin cildinde erken yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Bu aşamada estetik işlem yaptırmadan önce ev rahatlığında gençleşmek isteyen insanların ilk tercigi yüz yogası oluyor. Yüz yogası, boyun altında, kaşları kaldırmada, alındaki kırışıklıkları giderme amacıyla uygulanıyor. Fakat burada en temel nokta yüzdeki doğru kaslara doğru hareketleri yaptırmaktır. Bu sebeple yüz yogasına başlamak isteyenler uzman bir kişinin desteğiyle yüz yogası uygulamalıdır. Yanlış yapılan hareketler ciltte farklı deformasyonlara yol açabilir.

Yüz yogasının etkili olabilmesinin en anahtar noktası, egzersizdir. Bir iki sefer düzensiz şekilde yapılan yüz yogası egzersizleri kişilerin ciltlerinde major değişikliklere yol açmaz. Genç ve sıkı bir cilde kavuşmak için yoga egsersizleri planlı ve sürekli yapılmalıdır. Zamanla yapılan egzersizler, kişinin cildinde kendini belli edecektir. halde baştaki sorumuz olan cilt yogası etkili midirin cevabı; düzenli egzersiz ile evettir!

İpek kirpik nedir yazısını okumak için tıklayın!

Benzer İçerikler

Yorum Bırak