Vichy Termal Su Kullanıcı Yorumları

by Ayse

Yazın öncelikle olmak üzere cildimde zaman zaman kızarıklık, kuruluk, tahriş, gerginlik hissi yaşıyorum. Bu durumları ortadan kaldırmak için zaman zaman çeşitli demrokozmetik ürünler deniyorum. En son denediğim ürün Vichy termal su.

Daha önce termal sular hakkında birkaç şey okusam bile hiç denememiştim. Fakat yazın gelmesiyle beraber cildimdeki sıkıntıları ortadan kaldırmak en azından yatıştırmak amaçlı vichy termal su aldım. Okuduğuma göre bu termal suyun içerisinde demir, potasyum, kalsiyum gibi mineral bakımından zengin olan termal uyun yatıştırıcı ve yenileyici özelliği olduğu söyleniyor. Ürün parfüm ve koruyucu içermiyor.

Gelelim benim deneyimlerime. Öncelikle sebepsiz şekilde özellikle yazın cildimde kızarıklıklar meydana geliyor. Bu kızarıklık olan bölgelere gün içerisinde vichy termal su sıktığımda bu kızarıklıkların azaldığını fark ettim. Aynı zamanda yine gün içinde kuruyan alnım ve yanaklarıma da termal suyu sıktığımda rahatlama ve ferahlama hissettim. Bu anlamda beni oldukça kolay ve pratik şekilde rahatlattığını söyleyebilirim. Aynı zamanda şekli itibariyle de çantaya atıp çıkmalık bir ürün olduğundan sürekli yanımda taşıyabiliyorum. Makyaj yaptığım günler belli bir saatten sonra makyaj cildimde pul pul durmaya başlıyor. Böyle zamanlarda da birkaç fıs sıkıyorum ve cildim yeniden parlamaya başlıyor. Bununla birlikte termal suyun benim cildime hoş ve doğal br nem verdiğini de düşünüyorum.

Eğer siz de termal suyu merak ediyor ve denemek istiyorsanız vichy’e bir şans verebilirsiniz.

Daha önce deneyimlediğim Bioderma sensibio light nemlendirici hakkındaki deneyimlerimi okumak için tıklayın!

Benzer İçerikler

Yorum Bırak