Vantilatör Mü Hava Soğutucu Mu Satın Alınmalı?

Yaz aylarının en büyük sorunu hepimiz için sıcaklardır Bu yazımızda herkesin ikilemde kaldığı vantilatör mü hava soğutucu mu satın alınmalı sorusu için birkaç bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Vantilatör Mü Hava Soğutucu Mu Satın Alınmalı?

Öncelikle hava soğutuculardan bahsetmek gerekirse, hava soğutucular vantilatörlerden güç anlamında bir tık daha üstündürler. Aynı zamanda genellikle hava soğutucularda su ve buz haznelerinin bulunması, soğutucuların verdiği havanın daha serin olmasına olanak sağlar. Böylelikle standart bir vantilatör gibi içinde bulunulan havayı değil, suyun ve buzun desteklediği serin havayı üflerler. Elbette bu serinlik çok büyük bir fark yaratmamaktadır. Aynı zamanda hazneye koyulan buzun 1-2 saatte erimesi de sürekli yenilemeyi gerektirmektedir. Sürekli bu tarz işlerle uğraşmayı sevmeyenler için bu da bir angarya olarak görülebilir. Bununla birlikte birçok hava soğutucu sağa sola dönme hareketi gerçekleştirememektedir ve fiyatları standart bir vantilatöre göre oldukça yüksektir.

Vantilatörler ise herkesin bildiği gibi ortamdaki havayı motorlarının güç seviyesine göre döndürmektedirler. Yeni nesil vantilatörlerdeki buz ve su haznelerini saymazsak standart bir vantilatör, sıcak yaz günlerinde serinleme anlamında destek olabilir. Boyunun uzayıp kısalabilmesi, sağa sola dönmesi ve hafifliğiyle kolay taşınabilir olması vantilatörü tercih etmede göz önünde bulundurulabilir. Aynı zamanda hava soğutuculardan bir hayli düşük fiyatıyla da en cep dostu tercihtir.

Vantilatör Mü Hava Soğutucu Mu Satın Alınmalı sorusuna cevap verip olumlu ve olumsuz özelliklerini saydık. Siz de tüm bu bilgiler ışığında kendinize en uygun alternatifi seçebilirsiniz. İyi serinlemeler!

Jel tırnak nedir yazısını okumak için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir