Uzun Yolculuklar İçin Öneriler

Uzun yolculuklar gerek otobüsle, gerekse tren ya da uçakla yapılsın bir takım zorlukları da beraberinde getirir. Yapılacak birkaç küçük ipucu ile yolculukları daha konforlu hale getirmek mümkün.

Yanınızda küçük bir yastık bulundurun

Uzun yolculuklarda yanınızda bulunduracağınız küçük bir yastık başınızı koymanız ve daha rahat bir pozisyonda yolculuk edebilmeniz için size büyük bir konfor sağlayacaktır.

bed-design-decoration-interior

Rahat ayakkabılar tercih edin

Eğer özel bir durum yoksa uzun yolculuklarda rahat ayakkabılar giymeniz hareketsizlikten dolayı şişebilecek ayaklarınız için oldukça rahat olacaktır. Yolculuk sonrasında da ağrıyan ayaklarla başbaşa kalmamak adına rahat ayakkabılar giymek sizin için can kurtarıcı olacaktır.

legs-window-car-dirt-road-51397

Küçük atıştırmalıkları kol çantanızdan eksik etmeyin

Uzun yolculuklarda kimi zaman servis edilen yemeği beğenmeyebilir, yiyemeyebilir bunun sonucunda da uzun bir süre aç bir şekilde yolculuk etmek durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlar için çantanızda küçük atıştırmalıklar bulundurmak sizi oldukça rahatlatacaktır.

pexels-photo-29595

Sizi oyalayacak şeyleri yanınızda bulundurun

Uzun yolculuklarda zaman geçirmek oldukça can sıkıcı olabilmektedir.Bu gibi durumlarda yanınızda bir roman,ya da müzik dinleyebileceğiniz bir kulaklık bulundurmak eğlenceli bir şekilde zaman geçirmenize olanak sağlayacaktır.

hand-vintage-old-book

Yanınızda kalın bir kıyafet bulundurun

Uzun yolculuklarda taşıtların içi hava sıcak olmasına rağmen klimalar dolasıyla soğuk olabilir.Yolculuk sırasında hareketiz kaldığınız için hafif şekilde üşümeniz de mümkün.Bu sebeple yanınızda kalın bir hırka,ceket ya da şal bulundurmanız olası bir üşütmenin önüne geçecektir.

fashion-woman-girl-jacket

 

Yorum Bırak