Uyku Öncesi Cilt Bakımı

by Ayse
cilt bakımı

Günün sonunda yorulan ve yıpranan cildiniz için yapacağınız rutin bir cilt bakımının olması, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için önemlidir.

Öncelikle, makyajınızı temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Gün içerisinde cildinizde duran makyaj  gece silmeden uyuduğunuz takdirde gözeneklerinizi tıkayacak, akne ve sivilce oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Makyajınızı herhangi bir makyaj temizleme sütü ya da köpüğü ile güzelce temizleyin.

Uyku Öncesi Cilt Bakımı

Cildinizi makyajdan temizledikten sonra cildinizin ihtiyacını uygun olarak (yağlıysa yağlanmayı kontrol altına alıcı/kuruysa nemlendirmeye yönelik) bir günlük maske uygulayabilirsiniz. Böylece gün içinde yıpranan cildinizi beslemiş ve dış etkenlere karşı daha dirençli bir cilt elde edebilirsiniz.  Maske uygulamasını günlük olarak yapabileceğiniz gibi maskenizin türüne göre haftada bir ya da iki kere de yapabilirsiniz.

 

 

Uyku Öncesi Cilt Bakımı

Bir sonraki adım olarak cildinizi yine cildinizle uyumlu bir nemlendirici ile nemlendirin. Bu adım önemlidir. Çünkü yüz temizliği ve üzerine maske uygulamak ciltte kurumaya, gerginliğe sebebiyet verebilir. Basit bir nemlendirici bile tüm bu etkileri ortadan kaldırmaya yetecektir.

Uyku Öncesi Cilt Bakımı

Bonus

Cildinize uyumadan önce masaj yapmak da kan dolaşımını arttıracağı için cildinizi canlandıracaktır. Uzun vadede kırışık görünümünün bir nebze önüne geçmek için cilt masajı yapmanızı öneririz.

 

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Bırak