Uçak Seyahati Hakkında

Yolculuk yapılacak en keyifli araçlar uçaklardır. Bulutların üzerinden, sislerin yağmurların üzerinden gece ve gündüz, şehirleri ve kıtaları izlemek büyük keyiftir. Bu yazıda uçak seyahati yapmadan önce hangi aşamalardan geçmek gerek, nelere dikkat etmek gerek onlardan bahsedeceğiz.

Havalimanına Geliş

Uçağınızın kalkış saatinden birkaç saat önce havaalnında bulunmanız gerekmektedir.Hem check-in işlemlerini gerçekleştirmek, hem de uçuşunuzdaki herhangi bir değişikliğe karşı hazırlıklı olabilmeniz için uçuşunuzdan önce havaalanında bulunmanız gerekmektedir.

pexels-photoopjpo

Bagaj kontrolü

Havaalanına dışarıdan girdikten sonra giriş kapısında bagajlarınızı kontrol ettirmek için x ray cihazına veriyor, kendiniz de üzerinizdeki metal eşyaları çıkardıktan ve kontrolden geçtikten sonra havaalanının check-in yapacağınız kısmına geçebiliyorsunuz.

pexels-photo-167686

Check-in işlemleri

Bagaj kontrolünden geçtikten sonra biletinizi ve koltuğunuzu onaylatmak için biletinizi aldığınız firmanın gişelerinden biletinizi onaylatmanız gerekmektedir.Online olarak da onaylatmadıysanız ve havaalnında da onaylatmazsanız uçuş için uçağa binmeniz mümkün olmayacaktır.

pexels-photo-69866

Bagaj teslimi ve el bagajı

Uçak firmaları belirli kilo ağırlığa kadar bagajınızı teslim alırken,belirli kilonun üzerindeki ağırlıklı bagajlarınızdan ek ücret talep etmektedirler.Aynı zamanda normal bagajınızı verdikten sonra uçağın içine el bagajınızı götürme şansınz vardır.Uçakta ayaklarınızın altına ya da tepe dolaplarına el bagajınızı yerleştirmeniz mümkündür.

fashion-woman-cute-airport

Uçuş kapısını

Biletinizi check-in yaptırdıktan sonra uçağa bineceğiniz kapıyı bulmanız ve uçağa binmek için beklemeniz gerekmektedir. Uçuş saati geldiğinde tekrar kapıda bilet kontrolüne girdikten sonra artık uçuşa hazırsınız.

pexels-photo-166006

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir