Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Topuklu ayakkabı giyerken ayağımızı rahatsız, dengesiz ve ağrılı hissedebiliriz. Fakat bu durumları minimuma indirmek de bizim elimizdedir. Topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları yazımızda.

Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Öncelikle ilk yapılması gereken şey boyumuza uygun topuk uzunluğunda bir ayakkabı satın almaktır. Boyumuzla uyumsuz, ya da taşıyamayacağımıza  inandığımız topuklu ayakkabılar normal bir topuklu ayakkabıya göre daha fazla ağrıya sebep olacağı gibi yürüyüşünüzü de kötü gösterecektir.

Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları
Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Topuklu ayakkabıları giyerken daha rahat olmak için bu ayakkabılar için üretilen kaymaz bantlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca ayak tabanına destekleyici tabanlık koymak da yürüdüğünüz müddet boyunca size destek olacaktır. Ayakkabılarınızı giydikten sonra daha dik yürümek ve güzel adımlar atmak için bol bol pratik yapmalısınız. Aynı zamanda düşmekten, bileğinizi burkmaktan korkarak yürümeniz adımlarınızın titremesine ve kötü bir görüntü oluşmasına neden olur.

pexels-photo-25748

Ayakkabılarınızı giymeden önce ayaklarınızın ve ayak bileklerinizi dinlendiğinden emin olun. Vücut yükünü taşıyan ayaklar bir de yüksek topuklu ayakkabı giydiğinde daha fazla yükü dengesiz bir şekilde taşımak zorunda kalırlar. Birkaç saat boyunca topuklu giydikten sonra da aynı şekilde ayaklarınızı dinlendirmeniz ayak sağlığınız için zaruridir.

Son olarak yüksek topuklu giydiğiniz günler yanınızda mutlaka düz tabanlı bir ayakkabı bulundurmayı unutmayın!

jguguyuihuu

Topuklu ayakkabının vazgeçilmezi olan abiye elbise seçimi yazımızı mutlaka ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir