Tırnaklarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

Tırnak bakımı ve uygulanacak birkaç adım ile tırnakları uzatmak oldukça basit… Peki, uzatılamayan tırnaklar için neler yapılabilir?

Tırnaklarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

Tırnakların uzamaması, özellikle tırnaklarıyla uğraşan,kopartan, kıran kişiler için bir sorundur. Bu sorunla baş edip tırnakların sağlıkla uzamasını sağlamak oldukça basittir. Öncelikle evde ya da kuaförde tırnaklara manikür yapmak güzel bir başlangıç olacaktır. Tırnak etlerinin ve tırnak çevresinin manikürle düzeltilmesi, ellerin ve tırnakların daha güzel görünmesini sağlar. Bu durumda da, tırnaklarla uğraşmak,koparmak ve kırmak için psikolojik bir bariyer kurulabilir. Sağlıklı ve güzel görünen tırnak etleri, tırnak uzatmak için oldukça büyük heves sağlayacaktır.

Tırnaklarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler
Tırnaklarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

İkinci olarak tırnakların hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlamak adına geliştirilmiş ürünlerden faydalanılabilir. Bu ürünler yağ formatında olabileceği gibi, krem formatında da olabilir. Bu kremlerin desteğiyle tırnak uzatma sürecini kısaltmak mümkündür. Sebamed Hand and Nail Balm Yorumlarım başlıklı yazıda tırnak güçlendirici ürünlerden birinin yorumuna ulaşabilirsiniz. Tırnaklarınızı tüm bu işlemlere rağmen uzatmakta büyük güçlük duyuyor ve hala tırnaklarınıza zarar verme(koparma-kırma vb) eğiliminde oluyorsanız son olarak oje sürmeyi deneyebilirsiniz. Bu Sürdüğünüz ojeyi bozmamak adına tırnaklarınıza özen göstermeniz mümkündür. Burada önemli olan nokta ojeyi sık aralıklarla çıkararak tırnakların bakımını sağlama, daha sonra ojeyi yenilemektir.

Tırnaklarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

 

One thought on “Tırnaklarını Uzatmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yorum Bırak