Taşınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşınmak; hayli büyük ve zorlu bir işlemdir. Taşınmayı kolaylaştıracak birkaç ipucu ile bu süreç çok daha kolay atlatılabilir!

Koli ve büyük kutular temin edin

Taşınma işleminde en çok kullanılan şeyler, koliler ve büyük kullanışlı karton kutular. Bunları yakınınızda bulunan marketlerden temin edebileceğiniz gibi, bu iş için üretilen kutulardan atın da alabilirsiniz. Bu kolilere eşyalarınızı tasnifleyerek işe başlamak akıllıca olacaktır. Bu koli ve kutuları doldurduktan sonra bağlama-bantlama-zımbalama yani kısaca kapatma işlemini sağlam yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kutularınızı taşırken yerlere eşyalarınızın saçılması kaçınılmazdır.

Elektronik ve kıymetli eşyalarınızı ayırın

Eşyalarınızı paketlerken kırılıp-bozulacak elektronik eşyalarınızı ayrı br yerde paketleyin. Bu eşyalarınız için ayrı bir valiz ya da sırt çantası hazırlamak, bu çantaları da korunaklı şekilde taşımak eşyalarınızın zarar görmesinin önüne geçecektir.

Paketlerinizi isimlendirin

Kolilerinizi,valiz ve paketlerinizi isimlendirin. Kutuların içinde ne varsa kutunun dışına örünen bir kalemle yazın. Örneğin mutfak eşyaları koyduğunuz bir koliye ”mutfak” yazarsanız eşyalarınızı boşaltırken büyük kolaylık yaşarsınız. Her bir koliyi açıp bakmak durumunda kalmadığınız için zamandan da kazanmış olursunuz.

Nakliye aracı tutun

Taşınırken eşyalarınızın çok fazla olmadığını düşünüp nakliye aracı tutmaktan vazgeçebilirsiniz. Fakat kişisel aracınıza sığmama, birkaç seferde eşyaları taşıma, taşırken eşyalara zarar verme durumuyla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Hızlı ve güvenli bir şekilde eşyalarınızı taşımak istiyorsanız nakliye kamyonu-aracı tutmak iyi bir alternatif olabilir.

Eşyalarınızı temiz paketleyin

Mümkünse özellikle kıyafetlerinizden kirli olduğunu düşündüklerinizi önce yıkayın daha sonra valizleyin. Bu, yeni taşındığınız zaman size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Hem eşyaları yerleştirmek hem de kirli  çamaşırları tasniflemek zorunda kalmamak için temizlik işini başa alabilirsiniz.

Kolaylıklar dileriz!

Yorum Bırak

BURCUNUZU KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR?

AŞK, PARA, İŞ VE SAĞLIK KONULARINDA SİZİ KASIM AYINDA NELER BEKLİYOR GÖRMEK İÇİN BURÇ YORUMUNUZU OKUYUN
BURC YORUMUNU OKU
close-link