Su İçme Alışkanlığı Kazanmak için Tavsiyeler

Su,sağlıklı bir vücut için olmazsa olmaz bir öneme sahiptir.Gün içerisinde su içmeyi ihmal ettiğimiz,unuttuğumuz ya da aksattığımız için bu durumu düzene sokmak isteyebiliriz.

Su içme alışkanlığı kazanmak için uygulayabileceğiniz ipuçları şu ekildedir;

1-Güzel bir bardak satın alın

Gün içerisinde sık sık su içeceğiniz için suyu hangi bardakla içtiğiniz de sizin motivasyonunuzu etkileyecektir.Severek kullandığınız bir bardak ya da termos bu alışkanlığı kazanırken sizin keyifle su içmenize katkı sağlayacaktır.

pexels-photo-176649-large

2-Suyunuzu yanınızda taşıyın

Gün içerisinde bulunduğunuz ortamda su tüketmek sizin için uygun olabilir fakat dışarı çıktığınızda (sinema,iş,koşu) suyunuzu tüketmek sizin için sorun olabilir.Bu durumla karşılaşmamak için küçük bir şişede ya da termosta suyunuzu çantanıza atarak,dışarıda da su içmeye devam edebilirsiniz.

pexels-photo-113734-large

3-Su içmeyi hatırlatacak post-it ler kullanın

Evde ya da ofiste su içmeyi unutmamak için kendinize notlar hazırlayıp bunu çeşitli yerlere asarak kendinize bir hatırlatma mekanizması kurabilirsiniz.Ayrıca yazıp yapıştırdığınız notlar,sizi gün içerisinde su içmek için pozitif anlamda motive edecektir.

pexels-photo-53874

4-Suyunuzun tadını güzelleştirin

Suyun tadını sevmiyor ve bu sebeple su içme alışkanlığı oluşturamıyorsanız mevsimine göre meyveler seçip suyunuzun içine koyarak suyunuzun tadını değiştirip içebilirsiniz.Böylece çeşitli lezzette sular oluşturup keyifle su tüketebilirsiniz.pexels-photo-102444-large

5-masanızda her zaman su bulundurun

Yatağınızın yanındaki masada,çalışma ya da iş masanızda su bulundurmak sizi su içmeye teşvik edecek ve böylece su içmeyi unutmanıza engel olacaktır.coffee-cup-bed-bedroom

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir