Sofra Sunumu Hazırlama

Şık ve zarif sofra sunumlarıyla yemek yemek çok daha başka… Bu sofraları hazırlamaksa, çok kolay! Sofra sunumu hazırlama önerilerim burada.

Sofra Sunumu Hazırlama

Servis tabaklarını seçin

Sofranızda, yemekleri koyacağınız servis tabakları, yemek ve çorba kaseleri çok önemlidir. Zarif tabaklar seçerek, sofranızın da konseptine uygun olarak bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Tercihinize göre tabaklar porselen olabileceği gibi gümüş de olabilir.

plate-holiday-love-holidays

Kadeh ve meşrubat tercihlerinizi yapın

Sofranızda hangi tür meşrubat servis edeceğinize karar verin. Bu tercihe göre uygun kadeh ve bardak seçimlerinizi yapın. Örneğin yemekle birlikte beyaz şarap servis etmek istiyorsanız, buna uygun şık kadehler kullanıp sofraya yerleştirmeniz, şık duracağı gibi sunumunuza zerafet katacaktır.

 

pexels-photo-66640

Çiçeklerden faydalanın

Sofranızın konseptine ve hakim rengine göre çiçeklerden faydalanmanız, güzel bir renk katacaktır. Bunun yanı sıra çiçeklerin verdiği hoş koku ve taze görünümleri sofranızın dinamizmine katkı sağlayacaktır.

pexels-photo-169190

Çorbalarınızı güzelleştirin

Sofrada ilk sunulan yemeğin çorba olması sebebiyle çorbalarınızı mevsimsel yeşilliklerle süslemeniz büyük fark yaratacaktır.Böylece yemeğe yeni başlayan kişileri de sofranın cazibesine ortak etmiş olursunuz.

food-healthy-hand-cooking

Sunum aparatlarından faydalanın

Sofranızda tatlılar ya da aperatifler için değişik sunum gereçlerinden yararlanın. Düz bir tabağa koyacağınız tatlınızı katlı bir servis tabağına koymanız sofranızda büyük ölçüde fark yaratacaktır.

pexels-photo-29013

Renkleri kullanın

Sofranız ,aslında sizin renk renk yaptığınız yemekleri sergileyeceğiniz bir tual. Bu tuali daha renkli ve çekici kılmak için sebzeleri, etleri ve çeşitli yiyecekleri cömertçe kullanın. Bunların renklerinden faydalanın. Birbirleriyle karıştırıp konstratlar elde edin.

food-salad-healthy-vegetables

Tadını çıkarın

Dostlarınızla yiyip içeceğinizi sohbetler edip şen kahkahalar atacağınız bu sofaraların tadını çıkarın!

pexels-photo-27431

Pratik fayans temizliği yazısını okumak için tıklayın!

 

Yorum Bırak