Sofra Sunumu Hazırlama

Şık ve zarif zofra sunumlarıyla yemek yemek çok daha başka… Bu sofraları hazırlamaksa, çok kolay!

Servis tabaklarını seçin

Sofranızda, yemekleri koyacağınız servis tabakları, yemek ve çorba kaseleri çok önemlidir. Zarif tabaklar seçerek, sofranızın da konseptine uygun olarak bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Tercihinize göre tabaklar porselen olabileceği gibi gümüş de olabilir.

plate-holiday-love-holidays-1024x683 Sofra Sunumu Hazırlama

Kadeh ve meşrubat tercihlerinizi yapın

Sofranızda hangi tür meşrubat servis edeceğinize karar verin. Bu tercihe göre uygun kadeh ve bardak seçimlerinizi yapın. Örneğin yemekle birlikte beyaz şarap servis etmek istiyorsanız, buna uygun şık kadehler kullanıp sofraya yerleştirmeniz, şık duracağı gibi sunumunuza zerafet katacaktır.

 

pexels-photo-66640-1024x683 Sofra Sunumu Hazırlama

Çiçeklerden faydalanın

Sofranızın konseptine ve hakim rengine göre çiçeklerden faydalanmanız, güzel bir renk katacaktır. Bunun yanı sıra çiçeklerin verdiği hoş koku ve taze görünümleri sofranızın dinamizmine katkı sağlayacaktır.

pexels-photo-169190-1024x681 Sofra Sunumu Hazırlama

Çorbalarınızı güzelleştirin

Sofrada ilk sunulan yemeğin çorba olması sebebiyle çorbalarınızı mevsimsel yeşilliklerle süslemeniz büyük fark yaratacaktır.Böylece yemeğe yeni başlayan kişileri de sofranın cazibesine ortak etmiş olursunuz.

food-healthy-hand-cooking-1024x683 Sofra Sunumu Hazırlama

Sunum aparatlarından faydalanın

Sofranızda tatlılar ya da aperatifler için değişik sunum gereçlerinden yararlanın. Düz bir tabağa koyacağınız tatlınızı katlı bir servis tabağına koymanız sofranızda büyük ölçüde fark yaratacaktır.

pexels-photo-29013-1024x683 Sofra Sunumu Hazırlama

Renkleri kullanın

Sofranız ,aslında sizin renk renk yaptığınız yemekleri sergileyeceğiniz bir tual. Bu tuali daha renkli ve çekici kılmak için sebzeleri, etleri ve çeşitli yiyecekleri cömertçe kullanın. Bunların renklerinden faydalanın. Birbirleriyle karıştırıp konstratlar elde edin.

food-salad-healthy-vegetables-1024x683 Sofra Sunumu Hazırlama

Tadını çıkarın

Dostlarınızla yiyip içeceğinizi sohbetler edip şen kahkahalar atacağınız bu sofaraların tadını çıkarın!

pexels-photo-27431-1024x680 Sofra Sunumu Hazırlama

 

 

Bir Cevap Yazın