Sağlıklı Tırnaklar İçin Bakım Önerileri

Kolay kırılan, sararan ve sağlıksız tırnaklardan sıkıldıysanız, birkaç adımda daha sağlıklı tırnaklara kavuşmanız mümkün!

Öncelikle, sürekli oje kullanan tırnak-1024x683 Sağlıklı Tırnaklar İçin Bakım Önerileribiriyseniz, bu alışkanlığınızdan biraz ödün vermeniz gerekebilir. Uzun süreli oje kullanımında tırnaklar nefes almadığı için sararmaya ve kırılmaya daha eğilimli hale geliyorlar. Bu da tırnakların uzun vadede daha sorunlu bir yapıya ulaşmasına neden oluyor.Bu nedenle uzun süreli oje kullanımında bazı günler ojelerinizi çıkararak tırnaklarınızın nefes almasına izin vermeniz doğru olacaktır.

 

el-1024x683 Sağlıklı Tırnaklar İçin Bakım ÖnerileriOje kullanmadığınız günlerde de tırnaklarınız zaman zaman bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu zamanlarda tırnaklarınıza güçlendirici balm bknz. sebamed hand and nail balm  ya da sertleştirici-besleyici yağlardan sürerek bakım yapabilirsiniz. Bu bakım tırnaklarınızı sertleştirecek ve uzun vadede daha sağlıklı ve beyaz tırnaklara kavuşmanıza olanak sağlayacaktır.

 

 

manikür-1024x683 Sağlıklı Tırnaklar İçin Bakım ÖnerileriTırnaklarınızı şekil bozukluğundan kırılma ve kopmalarla kaybediyorsanız bir diğer alternatifiniz manikür yaptırmak olacaktır. Parmak yapınıza uygun şekilde yapılan manikür tırnaklarınızın şeklini düzeltecek ve böylece istemsiz tırnak kırıklarıyla başbaşka kalmamış olacaksınız. Manükür yaptırırken dikkat edilmesi gerekenlere dikkat etmeniz de yararınıza olacaktır.

 

1 Yorum

Bir Cevap Yazın