Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarımız gün içerisinde hem çevresel hem de kişisel bakım hatalarından ötürü yıpranıp sağlığını kaybediyor.Birkaç bakım önerisiyle sağlıklı saçlara kavuşmanız artık çok kolay!

Saç derinize masaj yapın

Duştayken saçarınızın diplerine ve saç derinize nazik hareketlerle masaj yapın. Böylece saç derinizdeki kanlanma artacak ve saçlarınız da daha fazla beslenecektir.Günlük duşunuza kısa bir masaj eklemeniz saçınızın kalitesinde büyük fark yaratacaktır. Bunun yanı sıra saçınıza uyguladğınız şampuan,saç kremi ve diğer ürünlerin tamamen durulanıp temizlendiğinden emin olun.

pexels-photo-192474-1024x683 Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yüksek ısıdan kaçının

Saçlarınızı şekillendirmek isterken, çeşitli fön makineleri, düzleştiriciler ve benzeri ısı veren cihazlar kullanıyor olabilirsiniz. Fakat yüksek ısıda saça şekil vermeye çalışmak saça büyük oranda zarar vermektedir. Zaman içerisinde saçın daha fazla yıpranmasına neden olup, sağlıksız bir görünüp elde etmenize sebebiyet verebilir. Buna ek olarak saçınıza sık sık uyguladığınız jöle,sprey gibi ürünler de uzun vadede saçınızın kalitesini düşürerek yıpranmasına neden olacaktır.

pexels-photo-112782-1024x683 Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınızı serbest bırakın

Duştan çıktıktan sonra saçlarınızı fön makinesi ya da buna benzer ısı veren cihazlarla kurutmak yerine bir havu yardımıyla kurutun.Böylece saçlarınız ısıdan zarar görmez ve kendi doğal halinde kuruyabilir. Böylece saçlarınıza ekstra bir işlem uygulamadan kendi doğal haliyle kullanma şansına da sahip olursunuz.

pexels-photo-113042-1024x683 Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınızı doğru teknikle tarayın

Saçlarınızı duştan sonra tarayacaksanız eğer önce saçlarınızın havluyla güzelc kurulandığından emin olun. Daha sonra kökten uca doğru değil uçtan köke doğru tarayın. Bu şekilde tararsanız saçınızın kopma ve kırılma ihtimali en aza inecektir. Bunun yanı sıra uzun ve gür saçlarınız var ise saçlarınızı birkaç kısa ayırıp tarayabilirsiniz. Burada önemli olan nokta saçları uygun fırçayla uygun teknikle fırçalamaktır.

pexels-photo-7437-1024x683 Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Gerekli saç bakım ürünlerini kullanın

Saçınızın ihtiyacına yönelik saç bakım ürünlerini tercih edin. Eğer çok kuru saçlara sahipseniz nemlendiriciği yüksek ürünler tercih etmeniz doğru olacaktır. Unutmayın ki, her saç bakım ürünü her tür saç için değildir.Kendi saçınızın tipine ve isteğine göre saç bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Böylece sağlıkla dalgalanan güzel saçlar elde edebilirsiniz.

pexels-photoçşlkoko-1024x683 Sağlıklı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Bir Cevap Yazın