Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Yazın gelmesiyle beraber artık yavaş yavaş plajlardaki yerlerimizi de almaya başladık. Peki, plaj çantamızı nasıl hazırlamalıyız? Hepsi yazımızda!

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Şapka ve güneş gözlüğü

Plaj çantamızda yer alması gereken en önemli şeylerden ikisi şapka ve güneş gözlüğüdür. Yaz sıcağının altında şapkasız gezmek baş dönmesi başta olmak üzere birçok rahatsızlığa sebep olmaktadır. Aynı zamanda bu günlerde güneş gözlüğü takmak da göz sağlığı açısından mühimdir. Bir plaj çantasının demirbaşları şapka ve güneş gözlüğüdür.

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?
Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Güneş kremi ve nemlendiriciler

Yazın, özellikle de plajlarda cildi korumak için güneş kremi ve nemlendiriciler zaruridir. Aksi takdirde ciddi güneş yanıkları ve güneş lekeleri ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte uzun vadede cildinizin sağlığı için de güneş kremini güneşte kaldığınız her an kullanmak ve gerekirse tazelemek önemlidir.

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Su ve meşrubatlar

Plaj çantanızda su ya da buna ikame olacak sıvılar bulundurmak önemlidir. Çünkü sıcak plajda uzun süre durmak terlemeyle birlikte vücudunuzda suyun eksilmesine neden olacaktır. Sıvı ihtiyacı hissetmeseniz bile vücudunuzun suya ihtiyacı olabilir. Bu nedenle plaj çantanızda bulunması sizin adınıza iyi olacaktır.

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Çeşitli atıştırmalıklar 

Plaj çantanızda birkaç atıştırmalık bulundurmak iyi bir fikir olacaktır. Plajdayken yüzmek, hareket etmek, çeşitli aktivitelere katılmak sizi gün içerisinde acıktıracaktır. Çantanızda birkaç atıştırmalık bulundurmak sizi idare edecek ve lezzetli bir mola vermenize imkan sağlayacaktır.

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

İlaçlar ve yara bandı

Herhangi bir rahatsızlığınız varsa çantanıza ilaçlarınızı koymayı unutmamanız önemlidir. Aynı zamanda güneşin altında uzun süre kalmanız durumunda yaşayacağınız ufak rahatsızlıklar için de yanınızda ağrı kesici tarzı ilaçlar bulundurmak kurtarıcı olacaktır.

Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Havuza girerken dikkat edilmesi gerekenler ve daha fazlası yazımızda!

One thought on “Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir