Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

Yazın yaklaşmasıyla birlikte piknik sezonunun da açıldığını söyleyebiliriz… Peki, pikniğe giderken yanımızda neler götürmeli, sepetimizi nasıl hazırlamalıyız? Hepsi yazımızda!

Piknik sepeti hazırlamak

Pikniğe giderken hazırlanan sepet olmazsa olmazdır. Piknik sepetinizi hazırlamadan önce, piknikte mangal mı yapacağınıza, yoksa güzel sandviçler mi hazırlayacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra keyfinize uygun meyveler, sandviç ekmekleri ya da bol bol sebze götürerek harika karışı sandviçler hazırlayabilirsiniz. Sıkıntı çekmemek için yanınıza bol bol peçete almayı unutmayın.

Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

 

Açık hava egzersizi için gerekli eşyaları almak

Pikniğe gitmişken açık havada bir güzel egzersiz yapmadan olmaz. Yanınıza atlamak için bir ip, ya da dostlarınızla eğlenmek için top alabilirsiniz. Böylece hem güzel bir piknik yapabilir hem de spor yapmış olabilirsiniz.

Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

 

Örtü-minder almak

Piniğinizi, piknik alanında bulunan geniş masalarda yapmayı planlıyor olabilirsiniz. Ama yanınızda götüreceğiniz renkli yer örtüleri ya da yumuşak minderler çienlerle, doğayla bütünleşmenizi sağlayabilir. Böylece piknik havasına tam olarak girebilirsiniz!

Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

Çatal-kaşığı unutmayın

Özellikle kalabalık şekilde pikniğe gittiğinizde çatal kaşık konusunda sıkıntı olmaması için yanınıza bol bol almayı unutmayın. Aynı zamanda lezzetli barbekü etlerinizi koymak için küçük servis tabakları almayı tercih edebilirsiniz.

Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

 

Pikniğinizin tadını çıkarın!

Tüm bu hazırlıktan sonra eğlenceli, lezzetli ve bir o kadar da keyifli pikniğinizin tadını çıkarın!

Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

                                                                           -BONUS-

Hamak keyfi bir pikniğin olmazsa olmazlarındandır…

 

Pikniğe Nasıl Hazırlanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir