in

Parfümün Kalıcı Olması İçin İpuçları

Parfümünüz gün boyunca ilk sıktığınız gibi koksun,kalıcı olsun istiyorsanız birkaç basit adımı uygulamanız yeterli olacaktır. Parfümün kalıcı olması bu yazıdan sonra çok kolay!

Öncelikle parfümü her zaman teniniz temizken sıkmanızı öneririz. Temiz bir tende hem daha doğal duracak hem de daha kalıcı olacaktır. Aynı zamanda temiz olmayan bir ciltte parfümünüz olduğundan daha kötü kokacak ve kalıcı olmayacaktır. Özellikle ılık bir duştan sonra parfüm kullanmanız kalıcılığı son derece uzatacaktır.

 

Vücudunuzdaki belirli bölgelere parfümü uygulamak gün boyunca pafümünüzün kalıcı olmasına yardımcı olur. Bileklerinizin içi, boynunuz gibi bölgeler gün boyunca parfümünüzün vücudunuzda canlı şekilde kokmasına yardımcı olur. Buralar nabız bölgeleri olduğu için tercih edilmektedir.

Saçlarınızı özellikle açık kullanıyorsanız, parfümü saçlarınıza sıkmayı deneyebilirsiniz.  Az miktarda saçlara uygulanan parfüm, siz saçlarınızı hareket ettirdikçe kokacak ve gün boyunca yeni parfüm sıkmışsınız gibi kokacaktır.  Saçlarınızı toplu kullanmayı seviyor olsanız bile bu işlem etkili olacaktır.

Vücudunuza eşit miktarda parfüm uygulamak için havaya parfüm sıkarak altından geçebilirsiniz. Bu işlemi bir-iki kez gerçekleştirirseniz daha olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Ağır kokulardan hoşlanıyor ama fazla da sıkmaktan çekiniyorsanız hafif bir sonuç elde etmiş olursunuz bu yöntem ile.

Teninize uygun kokular seçmek de kalıcılık açısından önemlidir. Bir uzmandan yardım alarak teninizde çiçeksi mi,odunsu mu yoksa şekerli kokulara mı daha yatkın olduğunu öğrenirseniz cildiniz parfümü o derece fazla hapsedecek ve kalıcı olacaktır.

Makyaj hileleri yazısını okumak için tıklayın!

What do you think?

Comments

Yorum Bırak

Loading…

0