Okuma Alanı Oluşturma

Günlük hayatın koşturmacasından biraz olsun sıyrılmak ve kendinize zaman ayırmak için kitap okuyorsanız, evinizde bir okuma alanı yaratarak kendinizi şımartabilirsiniz. Sizi anlatan parçalarla oluşturacağınız okuma alanı yaratmak çok kolay!

Okuma Alanı Oluşturma

Rahat bir koltuk alın

Kitap okurken en önemli şey, rahat bir koltuk ya da kanepede oturmaktır. Böylece kitap okuyup zihninizi dinlendirirken aynı zamanda vücudunuzu da dinlendirme olanağı yakalayabilirsiniz.

Okuma Alanı Oluşturma
Okuma Alanı Oluşturma

Aydınlatmanızı değiştirin

Okuma köşenizde sıradan bir ışık kullanmak yerine, okumanızı kolaylaştıracak renkte ve tonda bir aydınlatma kullanın. Çeşitli avizelerle ışığınızı süsleyebilir, köşenize farklı bir ambians katabilirsiniz.

pexels-photo-179114

Duvarlarınızı farklılaştırın

Okuma köşenizdenizdeki duvarların rengini kendi zevkinize ve okuma alanınızdaki kullandığınız eşyalara göre değiştirin. Duvarlarınızı boyadıktan sonra okuma köşeniz evin diğer bölümlerinden tamamen ayrılacak ve özelleşecektir.

painting-black-paint-roller

Kütüphane oluşturun

Okuma alanınıza bir kütüphane oluşturun. Bu kütüphaneyi yine kendi isteğiniz doğrultusunda büyük, küçük ya da kendi hazırladığınız raflarla yapabilirsiniz. Kütüphanenizin okuma köşesinde olması, sizin için pratik olacağı gibi, köşenizin belirginleşmesine de imkan sağlayacaktır.

buildings-books-architect-shelf

Minderlerden yararlanın

Okuma köşenizde bol bol yastık ve minderler bulundurun. Bu hem konforunuzu arttıracak hem de dekorasyonunuza katkı sağlayacaktır. Minderlerin kılıflarını köşenize uygun renk ve desende seçebilir ya da kendiniz dikebilirsiniz.

pexels-photo-169915

Küçük bir masa alın

Okuma köşenize küçük bir masa ekleyin. Kimi zaman masanızda kitabınızı okuyup defterinize notlar alabilirsiniz. Ayrıca masanız, okurken içeceğiniz bir bardak kahveye de ev sahipiği yapmış olur.

pexels-photo-176103

Keyfini çıkarın

Okuma alanınızı bu ipuçları ile oluşturabilirsiniz. Köşenizin keyfini çıkarın, iyi okumalar!

book-read-reading-blanket-79697

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir