Okuma Alanı Oluşturma

Günlük hayatın koşturmacasından biraz olsun sıyrılmak ve kendinize zaman ayırmak için kitap okuyorsanız, evinizde bir okuma alanı yaratarak kendinizi şımartabilirsiniz. Sizi anlatan parçalarla oluşturacağınız okuma alanı yaratmak çok kolay!

Rahat bir koltuk alın

Kitap okurken en önemli şey, rahat bir koltuk ya da kanepede oturmaktır. Böylece kitap okuyup zihninizi dinlendirirken aynı zamanda vücudunuzu da dinlendirme olanağı yakalayabilirsiniz.

pexels-photo-29910-1024x683 Okuma Alanı Oluşturma

Aydınlatmanızı değiştirin

Okuma köşenizde sıradan bir ışık kullanmak yerine, okumanızı kolaylaştıracak renkte ve tonda bir aydınlatma kullanın. Çeşitli avizelerle ışığınızı süsleyebilir, köşenize farklı bir ambians katabilirsiniz.

pexels-photo-179114 Okuma Alanı Oluşturma

Duvarlarınızı farklılaştırın

Okuma köşenizdenizdeki duvarların rengini kendi zevkinize ve okuma alanınızdaki kullandığınız eşyalara göre değiştirin. Duvarlarınızı boyadıktan sonra okuma köşeniz evin diğer bölümlerinden tamamen ayrılacak ve özelleşecektir.

painting-black-paint-roller-1024x686 Okuma Alanı Oluşturma

Kütüphane oluşturun

Okuma alanınıza bir kütüphane oluşturun. Bu kütüphaneyi yine kendi isteğiniz doğrultusunda büyük, küçük ya da kendi hazırladığınız raflarla yapabilirsiniz. Kütüphanenizin okuma köşesinde olması, sizin için pratik olacağı gibi, köşenizin belirginleşmesine de imkan sağlayacaktır.

buildings-books-architect-shelf-1024x683 Okuma Alanı Oluşturma

Minderlerden yararlanın

Okuma köşenizde bol bol yastık ve minderler bulundurun. Bu hem konforunuzu arttıracak hem de dekorasyonunuza katkı sağlayacaktır. Minderlerin kılıflarını köşenize uygun renk ve desende seçebilir ya da kendiniz dikebilirsiniz.

pexels-photo-169915-1024x607 Okuma Alanı Oluşturma

Küçük bir masa alın

Okuma köşenize küçük bir masa ekleyin. Kimi zaman masanızda kitabınızı okuyup defterinize notlar alabilirsiniz. Ayrıca masanız, okurken içeceğiniz bir bardak kahveye de ev sahipiği yapmış olur.

pexels-photo-176103-1024x683 Okuma Alanı Oluşturma

Keyfini çıkarın

Okuma alanınızı bu ipuçları ile oluşturabilirsiniz. Köşenizin keyfini çıkarın, iyi okumalar!

book-read-reading-blanket-79697-683x1024 Okuma Alanı Oluşturma

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın