Neden Peeling Yapmalıyız?

Cildimiz zaman içerisinde, çevresel faktörler, sık makyaj uygulanması, cilt temizliğinin yeterli düzeyde yapılamaması vs. gibi etmenler sebebiyle yıpranır. Peeling işlemi, bu sebeple yıpranan cildimizde ölü deriyi bir maske yardımıyla temizlememizi sağlayan bir uygulamadır.

 

woman-girl-beauty-mask-1024x678 Neden Peeling Yapmalıyız?

Cildin ölü derilerden temizlenmesiyle birlikte cilt yenilenmeye başlar ve cildimizde oluşmaya başlayan akne sivilve ve siyah nokta gibi sorunların da önüne geçilmeye başlanır. Peeling göz ve dudak çevresi dışında tüm vücuda uygulanabilir. Peeling uygulanan malzeme, cildin yapısı ve sorununa göre çeşitlilik gösterebileceği gibi temelde cildin ölü derilerden arındırılması amacını taşımaktadır.

woman-legs-relaxation-beauty-678x1024 Neden Peeling Yapmalıyız?

Peeling uygulanırken maksimum sonucu elde etmek için cilt gözeneklerinin açık olduğu zamanlarda uygulamayı gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ilık bir duş, ya da buhar banyosundan sonra cilt gözenekleriniz açılır. Gözeneklerin açık olmasıyla birlikte peeling maskesi uygularsanz daha yüksek sonuç elde edebilir böylece cildinizin yenilenmesi için de olanak sağlamış olabilirsiniz. Kuru, ıslanmamış ve gözeneklerin tıkanık olduğu durumlarda yapılan peelingden alınacak sonuç ise düşüktür.

pexels-photo-104853-1-1024x576 Neden Peeling Yapmalıyız?

Peeling uygulamasından sonra cildinizdeki ölü deriler temizlenir, yenilenmiş bir cilt ile birlikte cilt sorunları oluşması riskini düşük seviyeye çekebilir (akne,sivilce) ve doğal sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Cildinize belirli periyotlarla uygulayacağınız peeling uygualamasıyla bu sağlıklı ve doğal cilddinizin muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz.

pexels-photo-87346-1024x683 Neden Peeling Yapmalıyız?

 

Bir Cevap Yazın