Manikür Yaptırmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlığınız için kuaföre manikür ve pedikür yaptırmaya gitmeden önce birkaç ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde olumsuz bir takım sağlık sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

Manikür Yaptırmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle, ilk defa manikür ve pedikür yaptıracaksanız adı duyulmuş, temizliğiyle bilinen mekanlara gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü, manikür ve pedikür işlemi temiz olmayan mekanlarda yapılırsa bulaşıcı bir takım virüslere maruz kalınıp hastalıklara sebebiyet verebilir.

Manikür Yaptırmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler
Manikür Yaptırmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci olarak ise gittiğiniz kuaförde size manikür ve pedikür yapılacak malzemelerin steril olup olmadığını hem sorun hem de gözlemleyin. Başkasında kullanılan metal olan tüm aletler siz kullanılmadan önce bir cihazda steril edilip o şekilde size kullanılması gerekir. Eğer kullanılan malzemelerin temizliğine güvenmiyorsanız kesinlikle işlemden önce orayı terk edin. Aynı zamanda size işlem yapacak kişilerin de hijyene önem verip vermdiğini gözlemlerseniz, olası sağlık problemlerinin de önüne geçebilirsiniz.

pexels-photo-97166

Eğer bu konuda çok hassassanız kendinize bir manikür seti alıp kuaförünüze o şekilde gidip işleminizi yaptırabilirsiniz. Ya da kendinize özel olan birkaç eşyanızı (tırnak cilası, tırnak kremi,törpü gibi) alıp kuaföre giderseniz rahat bir şekilde tırnak bakımınızı yaptırabilirsiniz. Hijyen bilinciyle hareket edilerek yapılan manikür ve pedikürden sonra gönül rahatlığıyla bakımlı ellerinizin keyfini çıkartabilirsiniz!

hands-woman-girl-silver

2 thoughts on “Manikür Yaptırmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir