Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

Makyaj yapmaya yei başlıyor ve bu süreçte hangi ürünleri almakla başlayacağınızı, ya da ne gibi ürünlerle pratik şekilde makyaj çantanızı oluşturacağınızı sizin için derledik. Keyifli okumalar!

Fondöten

Cildinizle uyumlu -özellikle boynunuzdaki ten renginizle- çok ağır olmayan ve size günlük olarak uyacak bir fondöten seçmekle makyaj çantanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz fondötenin içeriğinde güneş koruması olması ya da nemlendiriclik içermesi de cildinizi gün içerisinde yıpranmalara karşı koruyacaktır.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

Allık

Yüzünüze fondöten uyguladıktan sonra biraz olsun sıcaklık ve doğallık katmak için bir allık tercih edebilirsiniz. Bu allığı hafif şeftali ya da pembe tonlarında seçmeniz, çok iddialı ve pigmentli renklerden biraz uzak durmanız makyaja yeni başladığınız için size yardımcı olacaktır.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

Göz farı

Ten makyajınızdan sonra göz makyajınıza geçebilirsiniz. Makyaja yeni başladığınız için gölgelendirmeleri, renk geçişlerini çok mükemmel yapamasanız bile birkaç farı karıştırıp hafif makyajlar yapmanız da mümkün. Bunun için klasik-standart bir far paleti alıp gözünüzün yapısına göre çeşitli renklerde farlar deneyebilirsiniz!

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

Rimel

Bakışlarınızı daha belirgin ve göz makyajınızın da son halkasını tamamlamak istiyorsanız bir rimel sahibi olup makyaj çantanıza eklemelisiniz. Göz makyajı yapmadığınız günlerde bile rimel sürüp, gözlerinizi belirgin hale getirmeniz de mümkün!

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

 

Ruj ve dudak kalemleri

Makyajınızın son halkası ise rujlar. Dudaklarınızı başlangıçta bir iki temel renk ruj ile canlandırabilirsiniz. Zaman içerisinde makyaj koleksiyonunuzu büyüttükçe rujlarınızı da farklı renklerde çeşitlendirebilirsiniz.

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

 

                                                                                         -BONUS-

Parfüm

Kendinizi ifade eden imza bir parfümüzün olması da, makyaj koleksiyonunuz için büyük bir artı!

Makyaja Yeni Başlayanlar İçin

 

 

Yorum Bırak