Makyaj Bazı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Makyaj bazı; makyaja başlamadan önce temiz cilde makyajı hazırlamak ve makyaj uygulamalarını kolaylaştırmak için uygulanan bir üründür. Makyaj bazları, temiz cilde eşit miktarda sürülerek yayılır. Cilt makyaj bazını emdikten sonra ise fondöten gibi ten makyajları kolaylıkla yapılabilir.

Makyaj Bazı Nedir

Makyaj bazı uygulamanın amacı makyajdan önce cildi sararak ciltteki kızarıklık, sivilce gibi izlerin fondötenin altından daha az görünmesine katkı sağlamaktır. Bununla birlikte makyaj bazları ciltteki fondötenin tutulmasını kolaylaştırarak uzun saatler boyunca makyajın ciltte bozulmadan kalmasına yardımcı olur. Makyaj bazları çok çeşitlilik göstermektedir. Örneğin mat bir fondöten sürecekseniz cildinizi daha ışıltılı göstermek için parlak bir makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Böylece daha ıslak ve ışıltılı bir görünüm elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda yağlı bir cildiniz varsa fondötenin altına sürülerek mat bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.

Baz uygulaması yaparken nemlendiricilerden de faydalanabilirsiniz. Nemlendiriciler de makyajın altına bir taban oluşturarak baz işlevi görürler. Örneğin Bioderma sensibio light nemlendirici kremi harika bir makyaj bazı oluşturur ciltte. Siz de makyaj bazınız olmadığında nemlendiricilerinizi bu amaçla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir