Listerine Cool Mint ve Advanced White Ağız Bakım Ürünü

by Ayse
listerine advanced white

Ağız bakım rutininin olmazsa olmazları, sıvı ağız ürünleri.

Daha önce yazdığım yazılarda olduğu gibi bknz.parodontax , bknz. tung dil macunu ağız bakımına önem veriyor ve bir takım ürünler kullanıyorum. Diş fırçalama ve diş ipi kullanımından sonra son olarak ağız bakım suları kullanarak bakımımı tamamlıyorum.

Listerine’nin kullandığım ilk ürünü Cool Mint idi. Ürün oldukça keskin ve söylenen çalkalama süresini dolduramadan ürünü ağızdan çıkartmak zorunda kalıyorsunuz. Ürünü kullandıktan sonra gelen ferahlık ve temizlik hissi oldukça güzel olmasına rağmen ben ağzımda bıraktığı taddan kurtulmak için birçok kez ağzımı çalkalasam da pek başarılı olamıyorum. Ürünün ağzımdan tamamen temizlenmediği ve ağzımda değişik bir tad bıraktığı izlenimine kapılıyorum.

Listerine’nin ikinci kullandığım ürünü ise Advanced White. Dişlerimde oluşan çay ve kahve lekerini gidermek için kullandığım bu ürünün faydasını ilk kullanımda göremedim. Yaklaşık bir ay kullandıktan sonra kısmen dişlerimdeki lekeleri de azaldığını gördüm fakat beyazlattığını tam olarak söyleyemeyeceğim. Cool Mint ürünündeki kadar ağıza çok fazla tad bırakmasa bile yine de birden fazla kez çalkalama ihtiyacı, bu üründe de maalesef ki uyandırıyor.

Sıvı ağız bakım ürünü arayanlara verdiği temizlik ve ferahlık hissi için tavsiye ediyor fakat benim gibi tad ve koku konusuna hassas olan kişilerin bir kez düşünmeleri gerektiğini düşünüyorum.

 

Benzer İçerikler

Yorum Bırak